MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 29 września
im. Michała, Rafała, Gabriela

Pierwsze mistrzostwa Jeleniej Góry za nami

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 3 października 2016, 13:42
Aktualizacja: 16:09
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Po raz pierwszy zorganizowano w Jeleniej Górze otwarte mistrzostwa miasta w konkurencjach olimpijskich – w sumie wystartowało ok. 80 zawodników, a bardzo ważną częścią niedzielnej imprezy na stadionie przy ul. Złotniczej było powitanie Lucyny Kornobys – srebrnej medalistki Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro.

Zawody na arenie, która gościła pod koniec lipca br. najlepszych lekkoatletów w Polsce do lat 23., odbywały się od samego rana. Punktualnie o godz. 11:00 nastąpiło uroczyste powitanie srebrnej medalistki Igrzysk Paraolimpijskich. Czy po powrocie do kraju, do miasta Lucyna Kornobys zdołała już ochłonąć po tym wszystkim, co się wydarzyło w ostatnich tygodniach? - Powiem szczerze, że nie da się ochłonąć. Takie przywitania - przez współpracowników z Urzędu Miasta i dzisiaj przez mieszkańców - to mega fajne uczucie dla osoby, która do tej pory nie była jakoś specjalnie postrzegana w środowisku - wyznała nasz medalistka w pchnięciu kulą. Jeleniogórzanka przyznaje, że co chwilę ktoś składa jej gratulacje, rozpoznaje chociażby przy codziennych zakupach w sklepie. - Daje mi to tyle sił do dalszej walki, trenowanie, że chce się jeszcze więcej, jak najlepiej - dodała Lucyna Kornobys, która podczas I Otwartych Mistrzostw Polski zademonstrowała uczestnikom technikę rzucania oszczepem. Zawodnicy, którzy później przystępowali do rywalizacji, mieli okazję porównać skalę trudności w pozycji stojącej i siedzącej.

Z kolei wiceprezes Term Cieplickich deklaruje, że w kolejnych latach impreza powinna się rozwijać. Z uwagi na otwarty charakter mistrzostw, w zawodach wzięli udział nie tylko jeleniogórzanie, ale i przyjezdni ze Szklarskiej Poręby czy Lubania. - Od razu mówiliśmy, że to impreza, którą zaczynamy w tym roku, stąd jej pewna skromność. Natomiast chcielibyśmy, żeby to była impreza cykliczna i mamy nadzieję, że również inne dyscypliny dołączą z czasem do tego - mówił Miłosz Sajnog.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Tak nie parkujemy

Poznaliśmy mistrzów Jeleniej Góry

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~uczestnik 3-10-2016 15:17
fajna impreza ale na przyszlosc organizatorzy musza wziac pod uwage ze zawodnicy wybieraja nie tylko jedna konkurencje i harmonogram konkurencji powinni lepiej rozpisac
~ 4-10-2016 19:04
Widzę że Dominika wróciła 😍😍😀 super 👌 pozdrawiam Domino

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jarmark Staroci był skromniejszy tym razem...

Zwycięstwo Polski w Karpaczu

Senator zachęca do głosowania na maszty

Wystawa świeżych grzybów – tylko na naszym portalu!

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
1003
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
3%