MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

„Pierwsze kadry” młodych fotografów w Ratuszu

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 23 kwietnia 2013, 7:34
Aktualizacja: Środa, 24 kwietnia 2013, 8:29
Autor: Mea
Fot. Mea
Otwarcie wystawy zdjęć autorstwa uczniów pierwszej klasy fotograficznej z Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze–Cieplicach odbyło się wczoraj (22.04.) w holu jeleniogórskiego Ratusza. Fotografie będą tam eksponowane do 17. maja.

Wystawa to zestaw pierwszych prac fotograficznych uczniów kształcących się w zawodzie fototechnik w ZSRzA. – Ekspozycja jest rezultatem obserwacji najbliższego otoczenia. Pierwszoklasiści mogli w ten sposób zadebiutować. Chcemy też zachęcić ich do realizacji własnych pomysłów, a Ratusz jest prestiżowym miejscem, do którego przychodzi wiele osób. Przy okazji jeleniogórzanie będą mogli zobaczyć pomysły naszych uczniów, a my możemy promować profil fotograficzny naszej szkoły – powiedział Krzysztof Zwoliński, nauczyciel prowadzący zajęcia fotograficzne.

Autorami zdjęć zarówno portretowych, krajobrazowych, jak i postindustrialnych budynków są: Aleksandra Caban, Paulina Drżał, Daria Grochowska, Klaudia Kardyś, Loretta Kowalska, Nikola Kozak, Paulina Kozek, Karol Paduch, Nicol Szajkowska oraz Anna Senftleben.

- Zrobiłam zdjęcia moich domowych zwierząt: psa i kota oraz koni na Mazurach. Lubię fotografować zwierzęta, ale ciekawią mnie też portrety ludzi. W przyszłości chciałabym robić zdjęcia artystyczne – mówiła Klaudia Kardyś.

- Lekko przerobiłam swoje zdjęcie w programie graficznym, bo chciałam przedstawić moje wyobrażenie. Na fotografiach jest stary cieplicki szpital z księżycem. Lubię zdjęcia starych budynków w czerni i bieli. W przyszłości chciałabym robić zdjęcia reportażowe – stwierdziła Loretta Kowalska.

Na otwarcie wystawy przyszli również inni uczniowie, którzy chcieli obejrzeć pracę swoich koleżanek i kolegów. – Fotografie są bardzo fajne. Spodobało mi się sympatyczne zdjęcie kota Klaudii Kardyś. Zwróciłam również uwagę na ciekawie wykonane krajobrazy – mówiła Anna Oleksy.

Uczniowie w przyszłym roku szkolnym będą prezentować w Ratuszu fotografie z Września Jeleniogórskiego. Współorganizatorem wystawy jest Przystań Twórcza - Cieplickie Centrum Kultury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Odpust Krzeszowski

Tort w dowód wdzięczności

Stalowe rumaki w Karpaczu

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 23-04-2013 9:21
Gratuluję Młodym pasji i zdobywania wiedzy w tej trudnej ale i wspaniałej dziedzinie, jaką jest fotografia. Mamy bardzo zdolną młodzież! :)
~T-Mobile 23-04-2013 10:43
super ,tylko w naszej mieścinie jest problem z praktykami dla takich uczniów ,
~pig 23-04-2013 10:50
Brawo ,gratulacje
~mamusia 24-04-2013 18:45
Gratuluje - super !!! jestem dumna z was aby tak dalej .POZDRAWIAM

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Stanowisko T4B Ekotechnologie ws. modernizacji oczyszczalni w Mysłakowicach (sprostowanie)

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Dachowanie w Radomierzu

Czytelniczka: drogo i brudno

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
92
Tak
43%
Nie
50%
Nie wiem
7%