MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Pierwszaki z „siódemki” prawdziwymi uczniami

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 17 października 2008, 13:06
Aktualizacja: 13:07
Autor: Angela
Fot. Angela
Trema, ale i poczucie dumy towarzyszyły dziś pierwszoklasistom, którzy zostali uroczyście pasowani na pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 w Jeleniej Górze.

W tym roku pasowanie pierwszaków w popularnej „siódemce” odbyło się nieco później niż w latach poprzednich. Jak mówi Elżbieta Rybak, dyrektorka szkoły, jest to wynik napiętego programu nauczania.

Podczas uroczystości emocje widoczne były na twarzach nie tylko pasowanych. Tremy i wzruszenia nie kryli również licznie przybyli rodzice pierwszaków. Ci, z zapartym tchem słuchali słów „pasuję cię na ucznia...”.

– To dla wszystkich ogromne przeżycie – mówiła po uroczystości Elżbieta Rybak. – Dla pierwszoklasistów jest to bardzo ważne, bo są oni przyjmowani do szkolnej społeczności.

Po ceremonii pasowania ogromnym ołówkiem, miała miejsce prezentacja programu artystycznego przygotowanego przez bohaterów wydarzenia dla zaproszonych gości. Były występy, piosenki i wiersze. Imprezę tradycyjnie współorganizowali szóstoklasiści. Po uroczystości na pierwszaków czekały w klasach słodkie przysmaki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Urząd czynny krócej

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Klasyki zjechały do Kowar

Komentarze (3) Dodaj komentarz

piipi 17-10-2008 14:15
~Trema ?.~*Usmiechniete Buzki Jelonkowe...szkola jest fajna,a tam prawdziwa Przyjaciolke spotkacie,ktora was po tajemniczych sciezkach wiedzy oprowadzi.*Zaufajcie tej Pani..ona jest wasza Nauczycielka. Panu Nauczycielowi rowniez zaufajcie,bo on jest takze *Fajny !.
~Sabath 17-10-2008 21:09
w szkole można także spotkać tą prawdziwą miłość
~Trzy grosze... 18-10-2008 16:07
napewno uroczystosc ta byla ogromnym przezyciem zarowno dla dzieci jak i rodzicow... zaczal sie nowy etap w ich zyciu...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mysłakowice wzbogacą się o nowy plac zabaw  

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Czytelniczka: drogo i brudno

Ile dostaną sołectwa?

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
373
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%