MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Pierwszaki z „Jedenastki” po ślubowaniu

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 8 października 2017, 7:52
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 października 2017, 7:28
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W Szkole Podstawowej Nr 11 w Jeleniej Górze odbyło się wczoraj (7.10) pasowanie na uczniów klas pierwszych, których w tym roku szkolnym będzie 125 (5 oddziałów). Piękna uroczystość w sali gimnastycznej zgromadziła na widowni mnóstwo dumnych rodziców.

W roku szkolnym 2017/2018 w Jeleniej Górze utworzono więcej oddziałów klas pierwszych niż w poprzednim roku, głównie ze względu na to, że w ubiegłym roku większość rodziców sześciolatków postanowiło, że ich pociechy pozostaną w przedszkolach, zatem po ukończeniu „zerówki” zasiliły w tym roku grono uczniów szkół podstawowych. - Mamy 25 oddziałów w klasach pierwszych, z czego 10 proc. to dzieci w wieku 6 lat – powiedział Paweł Domagała, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Jeleniej Góry. Dla porównania warto zaznaczyć, że w roku szkolnym 2016/2017 sześciolatkowie stanowili 22 proc. uczniów klas pierwszych.

W trakcie uroczystości przedstawiciele pięciu klas pierwszych odebrali akty mianowania, było też ślubowanie i przejście przez specjalne wrota. Pierwszaki otrzymały dyplomy, identyfikatory i miały okazję wykazać się tym, czego nauczyły się w pierwszym miesiącu edukacji. Licznie zgromadzeni rodzice byli dumni ze swoich pociech i zapewne przez najbliższe 8 lat jeszcze wiele razy łza szczęścia zakręci im się w oku.

- Pasowanie to nasza tradycja od lat, zawsze traktujemy ją bardzo poważnie. To bardzo ważne wydarzenie w naszej szkole – powiedziała Grażyna Golisz, wicedyrektorka Szkoły Podstawowej Nr 11 im. Fryderyka Chopina. - Ze względu na problemy lokalowe oferujemy dzieciom z klas pierwszych głównie zajęcia ogólnorozwojowe – chcemy sprawić, aby dzieci słabiej przygotowane za jakiś czas miały równe szanse – dodała wicedyrektor, która zaznaczyła, że od przyszłego roku szkolnego do budynku po Gimnazjum Nr 4 przy ul. Karłowicza trafią dzieci klas I-III, gdzie planowana jest „nauka bez dzwonka” i wiele innych udogodnień dla najmłodszych. Poza typowymi zajęciami lekcyjnymi „Jedenastka” oferuje wiele zajęć dodatkowych, z których z biegiem lat uczniowie będą mogli korzystać.

Naczelnik życzył, aby mimo zmian w oświacie nauczyciele zachowali życiową mądrość i zaserwowali dzieciom najistotniejsze elementy edukacji. - Dzieciom życzę, aby odnalazły się w tej rzeczywistości – zostały dobrze przygotowane przez nasze przedszkola i nie powinno być z tym kłopotów – stwierdził P. Domagała, który jest również wdzięczny rodzicom za współpracę na rzecz edukacji dzieci i rozwoju szkół.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trwa rozbudowa SOSW

Działka nad zabytek?

Laptopy dla uczniów z gminy Podgórzyn

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Bambo 8-10-2017 13:45
Impreza przednia.. Zdjęć jak zwykle dużo, ale sensownych może jest z dziesięć. A te łysy co ołówkiem klapał po ramieniu dzieciaczki to kto? Widziałem go na zdjęciach ze spacerów komitetu Obielenia Demonstracji.. Swoją drogą ja nie życzył bym sobie, aby taki ktoś pasował moje dziecko, a potem przybijał żółwika, lub dawał piąteczkę!!!!
~co to? 8-10-2017 15:55
komitet obielenia?...Nie rozumiem...malkontentom każdy nieodpowiedni...czy nie ta partia?o co chodzi?
~Bambo do co to 8-10-2017 19:56
Co to?... Pooglądaj zdjęcia z imprez kłodu. I natychmiast zrozumiesz co to...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Spotkali się z Beatą Kempą

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Czas na egzamin ósmoklasisty

Laptopy dla podstawówek w gminie Mysłakowice

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1288
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%