MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Pierwszaki z „Dwójki” po pasowaniu

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 21 października 2017, 9:54
Aktualizacja: Niedziela, 22 października 2017, 4:23
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Szkoła Podstawowa Nr 2 w Jeleniej Górze jest kolejną, która ma za sobą pasowanie na uczniów pierwszej klasy. W roku szkolnym 2017/2018 otworzono 4 oddziały, a więc niemal 100 dzieci złożyło wczoraj (20.10) ślubowanie.

W trakcie uroczystości uczniowie klas starszych zaprezentowali rodzicom i pierwszakom swoje talenty, które rozwijają w Szkole Podstawowej Nr 2. Były tańce, piosenki, wierszyki, gra na flecie i inne umiejętności, które można rozwinąć w szkole im. Bolesława Chrobrego.

Tradycyjnie, uczniów klas pierwszych do sali gimnastycznej, gdzie odbyło się pasowanie wprowadzili ich starsi koledzy i koleżanki. Po części artystycznej doszło do najważniejszego momentu – pasowania. Najpierw przedstawiciele czterech klas złożyli ślubowanie przy sztandarze szkoły, a następnie dyrektor SP 2 Beata Kozyra wraz z zastępcą prezydenta miasta Piotrem Paczóskim pasowali chłopców i dziewczynki kolejno na ucznia Szkoły Podstawowej Nr 2. Odbyło się także ślubowanie rodziców, którzy zadeklarowali m.in. współpracę z gronem pedagogicznym.

Dyrektor „Dwójki” przyznała, że to trudny rok pod względem organizacyjnym, ale rodzice nie mają powodów do obaw. - Nasza szkoła została nie tylko przekształcona w 8-letnią podstawówkę, ale mamy również oddziały gimnazjalne i funkcjonujemy w oparciu o dwa budynku szkolne – powiedziała Beata Kozyra. - Zależy nam na tym, żeby młodzież gimnazjalna integrowała się z klasami I-VII – dodała B. Kozyra, która deklaruje podtrzymanie tradycji Gimnazjum Nr 1, co miało miejsce m.in. podczas obchodów Dnia Języków Obcych, czy akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Tak nie wolno parkować!

Koderzy ze Ścięgien

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Pożegnanie starszaków

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
202
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%