MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Pierwszaki: – Szkoła będzie „spoko”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 6 października 2009, 11:01
Aktualizacja: Środa, 7 października 2009, 7:52
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Kilkudziesięciu uczniów pierwszych klas stało się dziś pełnoprawnymi członkami społeczności Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza. Ślubowanie i pasowanie na ucznia było wielkim przeżyciem zarówno dla dzieci jak i ich rodziców.

W dzisiejszej uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście, społeczność szkolna oraz rodzice uczniów klas pierwszych, którzy zaangażowali się również w przygotowania.

Nowe środowisko, koledzy, nauczyciele. Wreszcie nadszedł oczekiwany dzień ważnej szkolnej uroczystości dla pierwszoklasistów, tzw. ślubowanie i pasowanie na uczniów. Przygotowując się do tego wydarzenia wszyscy uczniowie dwóch pierwszych klas pierwszych, pod kierunkiem wychowawców Doroty Chocianowicz i Piotra Grosmana, ćwiczyli wiersze i piosenki. Samorząd szkolny przygotował scenariusz uroczystości i okolicznościowe podarunki, rodzice szykowali poczęstunek.

Po wprowadzeniu szkolnego pocztu sztandarowego, odśpiewaniu hymnu państwowego, nadeszła najważniejsza część uroczystości: część, w której główne role grali pierwszoklasiści. Prezentacja w postaci zabawnych rymowanek o szkole i uczniach w wykonaniu pierwszaków wypadła okazale. – Szkoła będzie spoko – mówiły dzieci, a wyzwania przyszłości wydawały im się niestraszne.

Później uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, a potem zostali pasowani wielkim ołówkiem na uczniów „siódemki” przez dyrektor szkoły Elżbietę Rybak, która wręczyła uczniom dowód przynależności do szkoły: dyplom z gratulacjami. Przedstawicielka klasy szóstej w imieniu starszych koleżanek i kolegów przekazała dzieciom upominki – papierowe kwiatki z życzeniami.

Zwracając się do pasowanych uczniów dyrektorka „siódemki” zwróciła ich uwagę na wagę ślubowania. Młodzi ludzie będą jeszcze wielokrotnie w swoim życiu składać przysięgi i od samego początku muszą wiedzieć, co ten akt oznacza. Po zakończeniu uroczystości na sali, wychowawcy i rodzice zaprosili dzieci z klas pierwszych do sal lekcyjnych, gdzie czekał już na nie słodki poczęstunek.

Jelonka życzy wszystkim dzieciom samych sukcesów i wielu niezapomnianych chwil w szkolnych ławach, a nauczycielom – satysfakcji z pracy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Maturalny maraton  

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~2 Technikum 6-10-2009 16:19
Współczuję :)) Tyle nauki przed wami mali ludziki :D ... ojj nie chciał bym znów przechodzić przez podstawówkę , gimnazjum, Technikum :D PZDR
piipi 7-10-2009 0:34
~OJEJ ! .. Pani Dyrektorka z duzym ołówkiem,a to mozne tylko oznaczac .. dzieci są w jej *fajnych łapkach !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rozpoczęły się egzaminy maturalne

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

Drastyczne billboardy

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Radosna edukacja w przedszkolach

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1360
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%