Czytających: 11172

Żary: Pierwsza zawodowa walka Mateusza Kaczmarczyka na plus

Środa, 10 kwietnia 2013, 13:41
Aktualizacja: 13:52
W minioną niedzielę 7 kwietnia w Żarach odbyła się VII Ogólnopolska Liga WFMC PRO oraz Gala Walk Zawodowych w K1 Rules. Od samego rana rywalizowali młodzi zawodnicy, którzy „stawiali” pierwsze kroki na ringu. W trakcie ligi odbyły się pojedynki w formule K–1/Boksu/Low Kicku i MMA, gdzie stoczono aż 70 pojedynków na dystansie 2 x 2 minuty.

W imprezie udział wzięło kluby: SHIDOKAN Jelenia Góra, SKF Połoński Z.Góra, Jedi Bosksing Z.Góra, Gwardia Zielona Gora, Nokaut Gorzów Wlkp. Armia Polkowice, Vorenus Jawor, ProFight Świebodzin, Fight Club Lubawka, Fighter Nowa Sól, Gubin Boksing, Club Międzychód, Fight Zone Wejherowo, Scorpion Żary, Malinowski-Team Żary, Żagań, Świętoszów i Szprotawa. W godzinach popołudniowych odbyło się 6 walk zawodowych w K1 Rules, gdzie w walce wieczoru wystąpił podopieczny Mariusza Ligiżyńskiego (SHIDOKAN Jelenia Góra) - Mateusz Kaczmarczyk (-75 kg). Przeciwnikiem był zawodnik ARMII Polkowice - Paweł Mikołajczyk. Pojedynek zakontraktowany został na 3 x 2 minuty. Nasz zawodnik już w pierwszej rundzie posłał swojego rywala na deski po potężnym prawym sierpowym. Druga runda była bardzo wyrównana, ale trzecia w całości toczyła się pod dyktando jeleniogórzanina. Po kilku silnych kopnięciach na udo po raz drugi zawodnik z Polkowic był liczony i nie był wstanie podjąć walki. Była to pierwsza wygrana zawodowa walka Mateusz Kaczmarczyka. Jak sam potem stwierdził - walcząc zawodowo trzeba w całości poświęcić się pasji walki, jeśli chce się wygrywać.

Gratulujemy. Oficjalnie potwierdzono, że WFMC PRO szykuje już Galę pt " ODWET" gdzie odbędą się walki rewanżowe.