Pierwsza wygrana Olimpii na boiskach III ligi

Wiadomości: III liga piłkarska
Poniedziałek, 29 sierpnia 2016, 0:22
Aktualizacja: 0:28
Po trzech remisach i dwóch porażkach, piłkarze trzecioligowej Olimpii Kowary poznali w końcu smak zwycięstwa. Podopieczni Aleksieja Tiereszczenki pokonali na wyjeździe Unię Turza Śląska 2:1, zadając decydujący cios w doliczonym czasie gry.

Kowarzanie na prowadzenie wyszli już w 12. minucie meczu, kiedy to skutecznie z rzutu wolnego przymierzył Mateusz Baszak. Ambitnie grający gospodarze walczyli o wyrównanie i swego dopięli w 70. minucie. Na listę strzelców wpisał się Paweł Kulczyk i zrobiło się 1:1. Taki obrót sprawy nie podłamał gości, którzy decydujący cios zadali w doliczonym czasie gry. Drogę do bramki rywali znalazł Damian Chajewski, zapewniając swojej ekipie pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Dzięki wygranej nasza drużyna wygrzebała się ze strefy spadkowej, awansując na dwunastą pozycję w tabeli III ligi dolnośląsko-lubusko-opolsko-śląskiej.