Zalogowanych: 21

Łomnica: Pierwsza porażka lidera

Środa, 9 października 2019, 8:52
Aktualizacja: 8:53
Victoria Jelenia Góra po raz pierwszy w tym sezonie nie wywalczyła żadnego punktu w rozgrywkach A–klasy. W wyjazdowym starciu z KS Łomnica, górą byli gospodarze. Jednocześnie był to pierwszy mecz w tym sezonie,w którym podopieczni Bartosza Gęcy nie zdobyli gola.

Ekipa z Łomnicy potwierdziła, że również zalicza się do grona faworytów w wyścigu o awans do klasy okręgowej. W starciu z liderem rozgrywek gospodarze w pierwszej połowie udowodnili, że nie zamierzają bronić się przed atakami gości i próbować swoich sił z kontry, lecz równie odważnie szukali swoich szans na zdobycie gola. Ta sztuka udała się w 18. minucie, kiedy to wynik otworzył Damian Kaszuba. ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców w drugiej połowie - w 58. minucie podwyższył na 2:0 i takim rezultatem mecz się zakończył, choć oba zespoły ambitnie walczyły przez całe spotkanie.

W tabeli grupy pierwszej A-klasy Victoria zachowała pozycję lidera, gdyż jej potknięcia nie wykorzystał Halniak Miłków (remis 2:2 w starciu z Budowlanymi Wojcieszów). Na trzecią pozycję wskoczył Klub Sportowy Łomnica (punkt straty do lidera). W 8. kolejce jeleniogórzanie podejmą Olimpię Kowary (12.10, godz. 15:00 Park Norweski), a KS Łomnica zagra w Jeleniej Górze z KS Maciejowa (13.10, godz. 11:00 boisko przy ul. Kaczawskiej).

KS Łomnica - Victoria Jelenia Góra 2:0 (0:0)

KSŁ: Szaciłło - O Aleksiejew, D. Habasiński (82' Kawka), P. Habasiński (84' Gałek), Jaworski (78' Przywara), Kaszuba (90' Rhoda), Kurzelewski, Maćkowski, Turczyk, D. Klimek (70' Sawicki), Maran.
Victoria: Harasimowicz - Kuncewicz (62' Kierlik), Rudnicki, Babul, Becker, Jasiński, Okowiński, Sala (30' Woś), Maryszczak, Michalak (62' Paradowski), S. Kocot.