MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Pierwszą kwartą rozstrzygnęły losy meczu

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 6 grudnia 2015, 20:21
Aktualizacja: 20:21
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomek Raczyński
Pierwsza kwarta przegrana przez MKS MOS Karkonosze 8:28 miała brzemienne skutki w spotkaniu 10. kolejki I–ligi, w której to podopieczne Dariusza Tomasika i Jerzego Gadzimskiego podejmowały Basket Aleksandrów Łódzki. Mecz dwóch ekip o najdłuższych (po rozwinięciu skrótów) nazwach nie był porywającym widowiskiem.

W kobiecej I-lidze jednocyfrowa zdobycz punktowa w ciągu kwarty nie jest niczym dziwnym - chociażby trzecia odsłona pokazała, że nie dyskredytuje to z walki żadnej z ekip. Jednak, gdy pozwala się rywalkom w tym samym czasie zdobyć niemal 30 punktów, to trudno się dziwić, że później odrobienie strat jest pobożnym życzeniem, aniżeli celem. Tak było w niedzielę (6.12) w hali Szkoły Podstawowej nr 10, gdzie jeleniogórzanki już na początku meczu ustawiły się pod ścianą. Kolejne „ćwiartki” były już bardzo wyrównane i kibicom pozostał niedosyt, że ich ulubienice nie walczyły tak od pierwszych sekund. „Karkonoszki” na przełomie drugiej i trzeciej odsłony potrafiły poprawić rezultat od stanu 19:40 do 29:40, ale na więcej przyjezdne nie pozwoliły. Ostatecznie MKS MOS Karkonosze przegrał z Basketem Aleksandrów Łódzki 47:65 i sytuacja w tabeli staje się coraz trudniejsza.

W ligowej tabeli zespół z Jeleniej Góry zajmuje przedostatnią, 10. pozycję (1 zwycięstwo - 8 porażek). Następną kolejkę MKS MOS rozegra awansem (2 środę, 9.12) na wyjeździe z rezerwami Ślęzy Wrocław (9. miejsce w tabeli, bilans 2-7).

Miejski Klub Sportowy-Międzyszkolny Ośrodek Sportu Karkonosze Jelenia Góra – Uczniowski Klub Sportowy Basket Aleksandrów Łódzki 47:65 (8:28, 15:12, 9:9, 15:16)
MKS-MOS:
Szelągowska 11, Krygowska 11, Paździerska 10, Misiek 5, Pawlukiewicz 4, Myślak 2, Mach 2, Jagodzińska 2, Szubrowska.
UKS: Pisera 19, Bednarczyk 14, Telenga 13, Walentowska 9, Piotrowska 5, Ratajczak 4, Canert 1, Wołosiuk, Maciejewska, Batóg.

Czytaj również

Będzie park rekreacji

To będzie święto młodzieżowej koszykówki

Czyja to studzienka? (aktualizacja)

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~:/ 7-12-2015 17:53
Mecz żalu i rozpaczy. Trener, którego nie ma i bałagan na boisku. Dziewczyny nie potrafiły sklecić żadnej akcji,a później pretensje do siebie. Brak zespołu, brak chemii i chęci wspólnego działania.Misiek i jej postawa wobec koleżanek jest karygodna.Do tego dochodzi Paździerska jako gwiazda i już kupa wielka.Mam wrażenie, że Paździerska przestała grać dla zespołu, a zaczęła dla statystyk...Chyba jak większość zawodniczek tej drużyny. I gdzie w tej sytuacji jest trener i zarząd? Nie widzicie syfu, który wypływa...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

PiS ujawnił listy kandydatów

W obronie zwierząt

Odpust na szczycie

Z Ziemi czerpane...

Lech Wałęsa w Świeradowie Zdroju

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
389
Tak
87%
Nie
8%
Nie mam zdania
5%