MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Pierwszą kwartą rozstrzygnęły losy meczu

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 6 grudnia 2015, 20:21
Aktualizacja: 20:21
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomek Raczyński
Pierwsza kwarta przegrana przez MKS MOS Karkonosze 8:28 miała brzemienne skutki w spotkaniu 10. kolejki I–ligi, w której to podopieczne Dariusza Tomasika i Jerzego Gadzimskiego podejmowały Basket Aleksandrów Łódzki. Mecz dwóch ekip o najdłuższych (po rozwinięciu skrótów) nazwach nie był porywającym widowiskiem.

W kobiecej I-lidze jednocyfrowa zdobycz punktowa w ciągu kwarty nie jest niczym dziwnym - chociażby trzecia odsłona pokazała, że nie dyskredytuje to z walki żadnej z ekip. Jednak, gdy pozwala się rywalkom w tym samym czasie zdobyć niemal 30 punktów, to trudno się dziwić, że później odrobienie strat jest pobożnym życzeniem, aniżeli celem. Tak było w niedzielę (6.12) w hali Szkoły Podstawowej nr 10, gdzie jeleniogórzanki już na początku meczu ustawiły się pod ścianą. Kolejne „ćwiartki” były już bardzo wyrównane i kibicom pozostał niedosyt, że ich ulubienice nie walczyły tak od pierwszych sekund. „Karkonoszki” na przełomie drugiej i trzeciej odsłony potrafiły poprawić rezultat od stanu 19:40 do 29:40, ale na więcej przyjezdne nie pozwoliły. Ostatecznie MKS MOS Karkonosze przegrał z Basketem Aleksandrów Łódzki 47:65 i sytuacja w tabeli staje się coraz trudniejsza.

W ligowej tabeli zespół z Jeleniej Góry zajmuje przedostatnią, 10. pozycję (1 zwycięstwo - 8 porażek). Następną kolejkę MKS MOS rozegra awansem (2 środę, 9.12) na wyjeździe z rezerwami Ślęzy Wrocław (9. miejsce w tabeli, bilans 2-7).

Miejski Klub Sportowy-Międzyszkolny Ośrodek Sportu Karkonosze Jelenia Góra – Uczniowski Klub Sportowy Basket Aleksandrów Łódzki 47:65 (8:28, 15:12, 9:9, 15:16)
MKS-MOS:
Szelągowska 11, Krygowska 11, Paździerska 10, Misiek 5, Pawlukiewicz 4, Myślak 2, Mach 2, Jagodzińska 2, Szubrowska.
UKS: Pisera 19, Bednarczyk 14, Telenga 13, Walentowska 9, Piotrowska 5, Ratajczak 4, Canert 1, Wołosiuk, Maciejewska, Batóg.

Ogłoszenia

Czytaj również

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Nie ma rady na wandali?

W Podgórzynie chcą dopłat (aktualizacja)

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~:/ 7-12-2015 17:53
Mecz żalu i rozpaczy. Trener, którego nie ma i bałagan na boisku. Dziewczyny nie potrafiły sklecić żadnej akcji,a później pretensje do siebie. Brak zespołu, brak chemii i chęci wspólnego działania.Misiek i jej postawa wobec koleżanek jest karygodna.Do tego dochodzi Paździerska jako gwiazda i już kupa wielka.Mam wrażenie, że Paździerska przestała grać dla zespołu, a zaczęła dla statystyk...Chyba jak większość zawodniczek tej drużyny. I gdzie w tej sytuacji jest trener i zarząd? Nie widzicie syfu, który wypływa...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Porównaj ceny z Jelonką.com

Śmierć na żwirowni

Stalowe rumaki w Karpaczu

Święty Benon w Muzeum Karkonoskim

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
643
Tak
19%
Nie
75%
Nie wiem
5%