MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Pieniądze ważniejsze od zdrowia?

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 16 stycznia 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 16 stycznia 2007, 9:51
Autor: Angelika Grzywacz
Fot. Angelika Grzywacz
Likwidacji masztu telefonii komórkowej domagają się mieszkańcy ul. Drucianej.

- Przez ten maszt nie da się normalnie funkcjonować, nie mogę się wyspać – mówi Marzena Kogut. - Nadajnik umieszczony jest tuż nad jej mieszkaniem.
Ludzie skarżą się na bóle głowy, nerwowość i inne dolegliwości.
Lokatorzy obawiają się, że nieoficjalnie podejmowane są już decyzje o rozbudowie masztu. Mówili o tym na poniedziałkowym spotkaniu z przedstawicielem zarządcy budynku.
Zespół Zarządców Nieruchomości argumentuje, że maszt to dodatkowe pieniądze, jakie wpływają na konto spółdzielni. Powołuje się też na badania sanepidu stwierdzające, że maszt nie ma negatywnego oddziaływania na zdrowie ludzi.
Jak zakończy się sprawa niechcianego nadajnika i ile spółdzielnia dostaje za niego? Więcej w najbliższym wydaniu tygodnika Jelonka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Śladami wyprawy na Annapurnę

Finał "Teatrrrałek 2019"

Co z farmą fotowoltaiczną?

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~Ktoś 16-01-2007 10:33
To się nazywa siła autosugestii - ludzie sobie wmawiają, że wszystko ich boli, bo mają nad głową nadajnik. Szczegół w tym, że on wysyła tylko poziome fale, a nie pionowe, więc teoretycznie nie ma żadnego negatywnego działania na mieszkańców. Z drugiej strony widać, że szef spółdzielni za wszelką cenę chce ciągnąć kasę z wynajmu miejsca na maszt.
~DoRo 16-01-2007 10:53
Większą szkodliwość pola elektromagnetycznego powodują same telefony komórkowe MS ( Mobile Station ) użutkowników zamieszkujących tę nieruchomość niż nadajanik BTS ( Base Transceiver Station ) umieszczony nad ich głową, z uwagi na fakt bliskości i bezpośrednie oddziaływanie fal elektromagnetycznych zwanych falami radiowymi. Fale elektromagnetyczne w bliskości caiała ludzkiego w tym przypadku najbliżej ułożonej głowy względem trymanego aparatu przy uchu, zostają pochłoniętę przez ciało, tkanki oczy, płyny ustrojowe i zamienione w ciepło. To ciepło najbardziej zauważalnie oddziaływuje na oczy, które ze względu na mały przepływ płynów organicznych, są stosunkowo najgorzej chłodzoną częścią ciała. Mieszkając pod samą stacją bazową BTS promieniowanie emitowane z BTS umieszonej powyżej absolutnie nie występuje lub występuje w bardzo małym natężeniu, gdyż jest pochłanianie oraz odbijane przech dach budynku. Njawiększe natężenie pola występuje w odległości do 50m od anten przy jednocześnie zachowanej widoczności optycznej. W miejscach przenzaczonych na lokalizację nadajników, przeprowadzane są rygorystyczne pomiary które stwierdzają czy w ów miejscu może stanąć nadajnik, oraz czy odpowiednie normy ETSI zostały zachowane przy czym okreslona zostaje maksymalna moc nadajnika GSM ( Global System for Mobile Telecommunication ).
~Geniusz 16-01-2007 12:13
Wszystko jest szkodliwe a najbardziej toksyczna jest PO.
~do Geniusz 16-01-2007 16:10
ta wypowiedz to jakaś prowokacja ?????????
~roman 16-01-2007 16:28
Jest na to prosta metoda: Bierzemy troche kabla najlepiej grubego z dużą ilością żył. Kabel spuszczamy z nadajnika a na wysokości około 1 - 1,5m od powierzchni dachu w sopsób najbardziej niefachowy przecinamy go tak aby widać było jak najwięcej poprzecinanych zył. Zapraszamy delegacje mieszkańców (najlepiej nie kumate baby, dewotki, urzędników lub ewentualnie policjantów) i pokazujemy zniszczony kabel jednocześnie w prosty sposób wyjaśniając, że widoczny kabel zasilał nadajnik i na ich prośbę został przerwany wobec czego nadajnnik nie funkcjonuje. Następnie prosimy przybyłą na miejsce delegacje aby przez siedem najblizszych dni na bieżąco monitorowała samopoczucie siebie oraz najbliższych jeśli samopoczucie poprawi się i ustąpią wszelkie dolegliwości związane z emisją fal radiowych nadajnik pozostanie nie podłączony. Jeśli natomiast wszystkie negatywne odczucia pozostaną będzie to oznaczało, że nie jest to winą nadajnika. Rezultat będzie taki, że wszystkie dolegliwości znikną a nadajnik będzie sobie dalej funkcjonował:) Proste prawda??? Zawsze skutkuje!!!!!!
~Robert 16-01-2007 17:08
Trzeba jeszcze zlikwidować elektryczność bieżącą wodę i kanalizacje i wszystko wróci do normy. Jednym słowem ciemnogród :/
~obserwator 16-01-2007 19:28
Dobrze że lokatorzy chcą likwidacji tego nadajnika bo wytwarza bardzo duże fale i są one bardzo szkodliwe dla człowieka ale jak jakaś telefonia kom zapłaci jakąś łapóweczke to ta osoba która jest odpowiedzialna za ich umieszczenie zgadza się nawet jak ma to być nad czyimś mieszkaniem SPRAWA JEST PROSTA LUDZIE TZN MIESZKAŃCY NIC NIE WSKURAJĄ BO KTOŚ JEST WYŻEJ
~toja 16-01-2007 19:41
Pewnie super pomysł. wspólnota za pieniądze z wynajmu dachu zainwestowała w wykonanie elewacji, wymianę okien i inne prace, a teraz po co im maszt. I tak te bogate trepy (bo właśnie oni tam mieszkają )nie będą płacic więcej na fundusz remontowy bo po co niech budynek się wali oni przecież są najbiedniejsi.
~Jacek 16-01-2007 20:17
Faktycznie w tym budynku w większości mieszkają byli żołnierze-radiotechnicy dla których brak szkodliwości promieniowania na stan zdrowia z tego nadajnika powinien być oczywisty. "roman" masz pełną rację -- przy takiej postawie mieszkańców to jedynie można się fortelem posłużyć aby ten ciemnogród zadowolić.
~do DoRo 16-01-2007 21:03
Fajnie napisałeś. Antene mam na dachu i od dziś będe się czuł "zdrów jak ryba". Masz dużą wiedzę w temacie i muszę ci wierzyć. A wiara ma większą moc niż te anteny, nie mówiac o innych możliwościach - oczywiscie wiary. Itd. itd.
~mieszkanka jg 17-01-2007 11:19
myśle, że społeczenstwo Jeleniej Góry nareszcie sie budzi, bo coraz częsciej słyszymy o protestach w sprawie budowania nadajników w mieście ostatnio głosna sprawa gdzie operator chciał postawic maszt w jednym z parków w Jeleniej Górze, a pozatym również protestują mieszakńcy jagniątkowa, anteny szkodzą operatorzy nie zaprzeczają a mieszakńcy i tak wbijaja sobie gwóźdz do trumny bo mamona ważniejsza, a fundusze na remonty mozna pozyskać w inny sposób bez szkodzenia sobie i innym
~impuls 17-01-2007 21:05
Autorka tego materiału: Zero fachowości, zero kompetencji, zero rzetelności. Maszt nie jest w zarządzaniu spółdzielni !!!. Został zamontowany uchwałą właścicieli i to oni są władni do podejmowania decyzji. – Brak fachowości publikującej materiał!!! Nadajniki (BTS) telefonii komórkowej zgodnie z polską normą emitują moc rzędu 5W. Telefon komórkowy – 2W. Antena ma ekranowane podłoże, komórka autorki jest noszona na lewej piersi!!! Gdzie autorka publikacji była gdy na lekcji matematyki i fizyki w szkole podstawowej były omawiane tematy związane z falami i trójkątami. Proponuję wszystkim zapoznać się z publikacjami merytorycznymi i normami obowiązującymi w Europie. Świat od wielu lat pracuje aby zbudować anteny telefonii komórkowej z charakterystykami dla zaspokojenia pracy drapaczy chmur - centr konferencyjnych (czyli skierowanymi w dół), nadal się to nie udało zrobić. Ale gamonie – ha ha ha
~DODA ELEKTRODA 17-01-2007 22:03
Pani „redaktor” nie bądź pani głąb praw fizyki pani nie zmienisz – jak mawiał PAN JAN KOBUSZEWSKI. A Pani Marzenie Kogut proponuje „etopirynę GOŹDZIKOWEJ” Może to nie antena, pod którą mieszka tylko komórka, która jest jej narzędziem pracy. Jestem laikiem w kwestii anten, ale myślę, że to jest podobnie jak z parasolem. Czyli jeśli jest bezpośrednio nad głową to nie pada, a już po bokach nas oblewa.
~Stefan 17-01-2007 22:06
Tą Panią Kogut to ją ostatnio w Tesco widziałem z krótkofalówką - może to od tego ją ta głowa boli.
~Mieszkanka 18-01-2007 7:47
Jeżeli już to nie wszyscy mieszkańcy domagają się usunięcia anteny.To tylko panią Kogut boli głowa i wykazuje nerwowość.Niech się lepiej zajmnie wychowaniem swoich dzieci to znikną wszystkie jej dolegliwości.Dziwię się pani redaktor,że nie zna praw fizyki.
~z Drucianej 18-01-2007 10:16
jestem mieszkańcem tego bloku i jestem z cały sercem z panią Marzeną, ponieważ nikt nie miał odwagi tego upublicznic i pokazać że jest to powazny problem, przecież w tym bloku mieszakją emeryci wojskowi i oni nie wiedzą jakie to jet szkodliwe??? pewnie nie byli nigdy w jednostkach bojowych tylko siedzieli za biurkiem i stąd ta nie wiedza. Dlaczego skoro nie jest szkodliwe i nie robi hałasu mieszkańcy, którym nie przeszkadza nie przestawią sobie tego masztu nad swoje mieszkania, pewnie było by po sprawie, do momentu kiedy hałas zaczął by przeszkadzać.
~anka 18-01-2007 12:13
szkoda mi tych mieszkańców bo nie maja jak widać poparcia wśród najblizszych sąsiadów, ale to tak bywa jak " Kargul i Pawlak" raz jest dobrze raz jest źle i każdy przekonuje o swoich racjach, w związku z tym pozwoliłam sobie podać strony internetowe na których mozna sie wiele dowiedzieć na temat masztów telefoni komórkowej http://iddd.de oraz www.prawodozycia.pl może to pomoże kazdemu zająć stanowisko pozdrawiam
~:D:D 18-01-2007 15:16
<hahaha> widze osoby ,ktore wpisały komentarze sa bardzo inteligentne , ze takie komenty wypisuja zapewne wszystkie os. to jacys specjalisci ze tak wszystko wiedza ... sorryy ludzie ale chyba mało czytacie o szkodach spowodowanych przez tego typu anteny....a to z czym p. marzena chodzi po tesko to nie twooj zasrany interes chyba no nie..? <jak tam sie nazwałes ...ekhem Stefan >a do jakiejs <zakładajac pustej blondyny ktora była na tyle inteligentna zeby polecic etopiryne>to ty dziewczynko lepiej baw sie w britney spears czy tam dode jesli to twoje idolki <hahaha> :D:D a nie wpisujesz coos o czym nie wiesz . w sumie to zastanoow sie czy zajarzyłas w ogole ocb z tym artykułem :D:D...jesli ktoos nic nie wie na temat tej anteny to chyba nie ma sensu cokolwiek w tej sprawie komentowac <lol2> pfff.. załosne komenty .. pzdr..:D:D..

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

200 pieczątek w 24 godziny

Ta wiedza może uratować życie

Wybory coraz bliżej. PiS apeluje

Juwenalia zakończone

Wymiana ubrań, czyli SWAP Jelenia Góra w Kwadracie  

Sonda

Rowerzyści też powinni zdawać egzamin na prawo jazdy?

Oddanych
głosów
423
Tak
52%
Nie
44%
Nie mam zdania
4%