MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Pieniądze na zabytki czekają

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 31 sierpnia 2012, 10:24
Aktualizacja: 10:26
Autor: Angela/UM
Do 30 września br. można składać wnioski o dotację na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane obiektów wpisanych do rejestru zabytków. Obecnie miasto ogłosiło nabór.

- Wniosek może złożyć podmiot, który posiada tytuł prawny do obiektu wpisanego do rejestru zabytków wynikający z prawa własności, użytkowania wieczystego, trwałego zarządu, ograniczonego prawa rzeczowego lub stosunku zobowiązaniowego. Dotacje mogą być udzielane na prace, które zostaną przeprowadzone w roku 2013 – wyjaśnia Cezary Wiklik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Dokumenty należy składać osobiście w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Jelenia Góra, pokój 14 lub drogą pocztową na adres: Urząd Miasta Jelenia Góra, Plac Ratuszowy 58, 58-500 Jelenia Góra.

Szczegółowych informacji udziela: Wydział Kultury i Turystyki, Anna Brzezińska, tel. 075/75 46 154.

W uchwale czytamy m.in., że w sytuacji, gdy stan zachowania zabytku uległ nieprzewidzianemu pogorszeniu wskutek działań atmosferycznych lub innych zdarzeń losowych i wymaga niezwłocznego podjęcia prac interwencyjnych, dotacja może być udzielona do wysokości 100 % nakładów koniecznych na wykonanie tych prac lub robót. Pozostali właściciele lub zarządcy zabytkowych obiektów mogą liczyć na wsparcie 50 procentowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Remont hali sportowej

Będą widoki ze Zbójeckich Skał

Czyżby Andrzej Duda?

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Zarządca 5-09-2012 14:19
Proszę uprzejmie Pana redaktora o niewprowadzanie w błąd czytelników.Żadne pieniądze nie czekają ,a przynajmniej nie na tych co złożyli wnioski na remonty ratujace zabytkowe(tzn.rejestrowe) kamienice w Jeleniej Górze.Pomimo złożenia wniosku,poniesienia dużych kosztów na projekty itd...(co było wymagane ) przez dwa lata nie udało się wspólnocie przy ulicy Zamenhofa uzyskać żadnej dotacji więc nie oszukujmy ludzi.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

W sobotę zbiórka krwi

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
757
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%