MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Pieniądze na drogi

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 9 listopada 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 stycznia 2006, 14:54
Autor: Muzyczne Radio
Dwa miliony euro na remont i modernizację dróg powiatowych i gminnych trafi do Jeleniej Góry. Dzisiaj zdecydował o tym Regionalny Komitet Sterujący we Wrocławiu. Komitet działający przy urzędzie marszałkowskim zaakceptował dwa z trzech wniosków złożonych przez urząd miasta.

Jak powiedział marszałek Andrzej Pawluszek, projekty z Jeleniej Góry miały dużą konkurencję, ponieważ złożono aż 42 wnioski z całego Dolnego Śląska o pieniądze z unijnego funduszu rozwoju regionalnego. Pieniędzy starczyło dla 19 najlepszych projektów.

Jak poinformował zastępca prezydenta Jeleniej Góry, Józef Sarzyński, za unijne pieniądze wyremontowana i zmodernizowana zostanie ulica Kiepury, jeden z najważniejszych ciągów komunikacyjnych na Zabobrzu. Zmodernizowana też zostanie ulica Staffa i Nowowiejska, prowadzące do Akademii Ekonomicznej oraz Komendy Miejskiej Policji.

Trzeci projekt oceniono dużo słabiej i dlatego odpadł. Dotyczył on modernizacji ulic Warszawskiej i Karola Miarki. Remont tej drugiej ulicy umożliwiłby wygodny dojazd do ulicy Wojewódzkiej, co w znaczący sposób odciążyłoby ulicę Wolności i ułatwiło komunikacje w tym rejonie Jeleniej Góry.

Ale jak mówi Józef Sarzyński, projekt może być sfinansowany z funduszy transgranicznych Interreg 3a Polska - Niemcy lub Polska - Czechy. Zależeć to będzie jednak od środków, jakimi dysponują obydwa fundusze.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

70 drzewek na jubileusz

27. Polsko–Niemiecko–Czeskie Forum Kooperacji Firm

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

JSM buduje parking przy wsparciu Miasta

Kiedy zniknie ten wykop?

Drogi do remontu

Wystawa świeżych grzybów – tylko na naszym portalu!

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
476
Tak
42%
Nie
48%
Nie wiem
10%