MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Pieniądze na decybele i cyfrowe książki

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 17 kwietnia 2008, 7:31
Aktualizacja: 7:32
Autor: AGA
Fot. TEJO
178,5 tysięcy złotych dostało Jeleniogórskie Centrum Kultury na zakup sprzętu elektroakustycznego. Sprawi sobie za to urządzenia wysokiej jakości. Te używane dotychczas są przestarzałe. Spory zastrzyk finansowy uzyskała też Grodzka Biblioteka Publiczna

- Dzięki nowościom 75 procent koncertów i innych wydarzeń muzycznych będziemy w stanie obsłużyć sami, nie korzystając z usług firm zewnętrznych – mówi Jarosław Gromadzki, dyrektor Jeleniogórskiego Centrum Kultury.

Sprzęt, którym JCK dysponuje obecnie, liczy już ponad dwadzieścia lat. Tymczasem wymagania techniczne zespołów wzrastają. – Artyści nie chcą grać na przestarzałym sprzęcie. Przesyłają nam wymagania techniczne, a my musimy się do nich dostosować – dodaje J. Gromadzki. Nowy zakup zdecydowanie poprawi jakość koncertów i przyniesie większe oszczędności.

240 tys. zł wpłynie na konto Grodzkiej Biblioteki Publicznej na dalszy rozwój Jeleniogórskiej Biblioteki Cyfrowej. Profesjonalny skaner i specjalistyczny system katalogowania danych to najważniejsze zakupy. – Skaner pozwoli nam przenosić najstarsze wydawnictwa do Internetu, co sprawi, że staną się bardziej dostępne i nie ulegną zniszczeniu – mówi Marcin Zawiła, poseł i dyrektor biblioteki.

Ministerialne pieniądze przeznaczone zostaną też na drobne remonty i honoraria dla autorów Słownika Biograficznego Ziemi Jeleniogórskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jubileusz strażników miejskich

Bracia Osipikowie na kolejnej wyprawie

Rozbudowa SOSW rozpoczęta

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~grr 18-04-2008 2:55
cos pozytywnego :-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Marszałek Senatu w Jeleniej Górze

Muzeum szuka pamiątek po „dywanówce”

Marzena Machałek o programie PiS

Schronisko do remontu

Kondycja miejskich finansów  

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
521
Tak
81%
Nie
15%
Nie mam zdania
4%