MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Pielęgniarki za burtą

Wiadomości: Dolny Śląsk
Piątek, 1 lipca 2005, 0:00
Aktualizacja: Środa, 18 stycznia 2006, 8:46
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Sąd Najwyższy pozbawił protestujące pielęgniarki wszelkich złudzeń i nadziei. Zadecydował, że nie były i nie są pracownicami Łużyckiego Centrum Medycznego. W Warszawie dostało się Sądowi Rejonowemu i Okręgowemu. Z kolei zarząd ŁCM zastanawia się, czy nie wyciągnąć konsekwencji wobec szefowej protestujących pielęgniarek.

Wyrok Sądu Najwyższego zakończył ponadroczny spór grupy pielęgniarek ze szpitala z zarządem Łużyckiego Centrum Medycznego. Takiego wyroku pielęgniarki się zapewne nie spodziewały. Zaskoczony był nawet prezes ŁCM Jarosław Mączyński. Sąd Najwyższy zmienił wyrok Sądu Rejonowego w Lubaniu i całe powództwo oddalił.

- To tak, jakby całej sprawy nie było - mówi Ewa Gutek, szefowa protestujących pielęgniarek. - Uważam, że jest to wyjątkowo niesprawiedliwy wyrok. Jednym zdaniem sąd w Warszawie podważył wyroki zarówno Sądu Rejonowego i Okręgowego. Pokazał, że pracownik tak naprawdę niewiele może. Pracodawca mógł się odwoływać, my nie mamy takiej możliwości. Dlatego całą sprawę skierujemy do Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Zasięgnęłyśmy już opinii Rzecznika Praw Obywatelskich i dowiedziałyśmy się, że nasza sprawa jak najbardziej nadaje się do rozpatrzenia przez międzynarodowy Trybunał.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W KSON–ie pomogą wypełnić PIT

Dla zrównoważonego rozwoju Dolnego Śląska

Posiadał narkotyki

Montaż taśmociągu pod wyciągiem na Kopę

Nowy dyrektor WORD

Tajemnice Krzeszowa

Wandalizm czy profanacja?

Instrukcja obsługi gości  

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
419
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
6%