MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Pielęgniarki za burtą

Wiadomości: Dolny Śląsk
Piątek, 1 lipca 2005, 0:00
Aktualizacja: Środa, 18 stycznia 2006, 8:46
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Sąd Najwyższy pozbawił protestujące pielęgniarki wszelkich złudzeń i nadziei. Zadecydował, że nie były i nie są pracownicami Łużyckiego Centrum Medycznego. W Warszawie dostało się Sądowi Rejonowemu i Okręgowemu. Z kolei zarząd ŁCM zastanawia się, czy nie wyciągnąć konsekwencji wobec szefowej protestujących pielęgniarek.

Wyrok Sądu Najwyższego zakończył ponadroczny spór grupy pielęgniarek ze szpitala z zarządem Łużyckiego Centrum Medycznego. Takiego wyroku pielęgniarki się zapewne nie spodziewały. Zaskoczony był nawet prezes ŁCM Jarosław Mączyński. Sąd Najwyższy zmienił wyrok Sądu Rejonowego w Lubaniu i całe powództwo oddalił.

- To tak, jakby całej sprawy nie było - mówi Ewa Gutek, szefowa protestujących pielęgniarek. - Uważam, że jest to wyjątkowo niesprawiedliwy wyrok. Jednym zdaniem sąd w Warszawie podważył wyroki zarówno Sądu Rejonowego i Okręgowego. Pokazał, że pracownik tak naprawdę niewiele może. Pracodawca mógł się odwoływać, my nie mamy takiej możliwości. Dlatego całą sprawę skierujemy do Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Zasięgnęłyśmy już opinii Rzecznika Praw Obywatelskich i dowiedziałyśmy się, że nasza sprawa jak najbardziej nadaje się do rozpatrzenia przez międzynarodowy Trybunał.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Gminy pomogą

Z gitarą i poezją

Dachowanie audi

Drakońskie podwyżki za odpady komunalne?!

Wypalał kable, dostał mandat

Dużo drożej za śmieci

Apel mieszkańców ulicy Tabaki

Oto "mistrz" kierownicy

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
323
Tak
24%
Nie
73%
Nie mam zdania
2%