MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Pielęgniarki bez pracy

Wiadomości: Dolny Śląsk
Poniedziałek, 31 stycznia 2005, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 22 stycznia 2006, 23:40
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
W ubiegłym tygodniu w lubańskiej komendzie powiatowej policji po raz kolejny przesłuchiwano byłych pracowników szpitala. A wszystko za sprawą kolejnych wniosków do prokuratury. Tym razem chodzi o nagminne łamanie praw pracowniczych. Zarząd Łużyckiego Centrum Medycznego odpowiada krótko: dla tych ludzi pracy u nas nie ma.

Pomimo wygranych spraw sądowych pielęgniarki nadal nie pracują w szpitalu. Ich zdaniem, jest to lekceważenie wyroku sądu, który stwierdził, że nigdy nie przestały być pracownikami szpitala, a obecnie Łużyckiego Centrum Medycznego. Należy im się więc praca i wynagrodzenie za miesiące, podczas których nie mogły tej pracy świadczyć. Dlatego do prokuratury trafiło zawiadomienie o uporczywym łamaniu praw pracowniczych przez zarząd Łużyckiego Centrum Medycznego. Złożyła go szefowa związku pielęgniarek i położnych, Ewa Gutek.

- Jest wyrok i dlatego powinniśmy już od miesiąca pracować w szpitalu. Zarząd nadal nie uznaje decyzji sądu i nie udostępnia nam miejsc pracy. Dlatego musiałyśmy złożyć zawiadomienie w tej sprawie do prokuratury. Chcemy, aby dyrekcja Łużyckiego Centrum Medycznego w końcu zaczęła przestrzegać prawa i sądowych wyroków. Podobny wniosek, również o łamanie praw pracowniczych w naszej sprawie, złożyła Państwowa Inspekcja Pracy, która również uważa, że wyrok jest wykonalny.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trwa nabór do Straży Granicznej

"Weekend z deską" w Bolesławcu

Redakcja przeprasza Krzysztofa Golke

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Czyżby Andrzej Duda?

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Policyjna akcja "Pieszy"

Politycy komentują wynik wyborów

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
674
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%