MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Pięknym śpiewem przywoływali wiosnę w Mysłakowicach

Wiadomości: Mysłakowice
Poniedziałek, 25 marca 2013, 9:41
Aktualizacja: Wtorek, 26 marca 2013, 7:53
Autor: mea
Fot. Grzegorz Truchanowicz
W minioną sobotę (23.03.) w Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach odbył się II Festiwal Piosenki „Byle do wiosny”. Młodzież prezentowała swój muzyczny talent w trzech kategoriach: soliści, duety oraz zespoły.

W kategorii soliści wygrała Katarzyna Odelga piosenką zespołu Bajm. W kategorii duety zwyciężyły dwie harcerki Ewa Słomska i Eliza Stępień prezentując publiczności piosenkę „Jaki był ten dzień”, natomiast w kategorii zespoły nie było lepszych, niż zespół Mazikami z Janowic Wielkich.

Wszystkim występom przysłuchiwało się jury w składzie: Helena Nawrot, Teresa Socha oraz Anna Kamińska w roli przewodniczącej. Każdy uczestnik otrzymał dyplom, plakietkę, statuetkę oraz nagrodę.

- Podczas festiwalu panowała atmosfera życzliwości i koleżeńskiego wsparcia. Nawet wykonawcy, którzy występowali po raz pierwszy na scenie radzili sobie z tremą, widząc dopingującą ich publiczność - mówiła Anna Kamińska, współorganizatorka festiwalu.

Konkurs piosenki „Byle do wiosny” jest już drugim tego typu przedsięwzięciem organizowanym przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Mysłakowicach oraz 4. Jeleniogórskiego Szczepu Harcerskiego „Enigma” z Hufca Karkonoskiego ZHP. Grzegorz Truchanowicz, dyrektor GOK w Mysłakowicach przyznaje, że z zaangażowaniem weźmie udział w organizacji festiwalu w przyszłym roku, gdyż warto go promować. - Dlatego juz dziś zapraszamy na III Festiwal Piosenki "Byle do wiosny" - dodaje.

Sala, w której odbywały się występy została z tej okazji wiosennie ozdobiona, a „Pani Wiosna” zapraszała do zabawy. - Mimo niskiej temperatury na zewnątrz, w Ośrodku Kultury atmosfera była niezwykle gorąca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sympatyczny skrzat przed budynkiem POK

Odpust na szczycie

Finisz remontu

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 25-03-2013 19:42
Chyba, jednak, tak dobrze nie śpiewano, wiosna się nie spieszy a zima ,zasłuchana w piękny ,widać śpiew , nie chce odejść...
~Stasio 26-03-2013 0:11
hahahahahahahaahaahaha
~Iza 26-03-2013 8:08
Fajna inicjatywa, dzieciaki spotkały się aby miło spędzić czas.....tylko przyklasnąć. (tam zawsze coś się dzieje). Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

John Quincy Adams w Kotlinie Jeleniogórskiej

PiS ujawnił listy kandydatów

Lech Wałęsa w Świeradowie Zdroju

Dzieci uratowały zwierzaczki

Zalety fermentowanych produktów mlecznych

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
486
Tak
86%
Nie
10%
Nie mam zdania
5%