MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Piękny park wymaga wielu zabiegów. Codziennie

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 2 maja 2014, 7:23
Aktualizacja: Sobota, 3 maja 2014, 9:54
Autor: Zeb
Fot. Zeb
– Przychodzę tu od lat, ale taki piękny jak teraz nie był jeszcze nigdy – mówi Jadwiga Kawecka, która przyprowadza do parku codziennie swoją wnuczkę. Od kilku do kilkunastu osób zajmuje się codziennie utrzymaniem cieplickiego Parku Norweskiego: opróżniają kosze na śmieci, koszą trawę, pielęgnują krzewy i kwiaty.

- Teraz na przykład musimy uporządkować teren, który zryły dziki - mówi Jacek Szmel z MPGK. - Kilka dni temu sadziliśmy rododendrony, róże i jałowiec. My zajmujemy się tyko Parkiem Norweskim, o plac zabaw i Park Zdrojowy dba już inna firma - dodaje.

Andrzej Turczynowski z MPGK mówi, że trawę w Parku Norweskim kosić trzeba raz na dwa tygodnie, a latem, gdy jest gorąco i wilgotno, nawet raz w tygodniu. Koszenie zajmuje przeważnie od jednego dnia do trzech dni - w zależności od tego, ile osób kosi. Czasami jest ich nawet… kilkanaście, przeważnie jednak nie więcej niż trzy.

Codziennie opróżniana są parkowe śmietniki. - Raz znalazłem w jednym dobry telefon komórkowy - śmieje się Jerzy Akwanazy z MPGK. - Zazwyczaj jednak ludzie wyrzucają do śmieci jedzenie.

Jacek Szmel opowiada, że inni mieli więcej szczęścia niż jego kolega. Jedna z pracownic MPGK w koszu znalazła… laptopa. Zdarzyły się również pieniądze.

Park Norweski, który został wyróżniony w prestiżowym konkursie "Zabytek zadbany”, robi na zwiedzających i spacerujących po nim wrażenie.

- Przychodzę tu od lat, ale taki piękny jak teraz nie był jeszcze nigdy - mówi Jadwiga Kawecka, która przyprowadza do parku codziennie swoją wnuczkę. - Panuje w nim spokój, jest bezpiecznie i czysto. Brakuje mi tylko muszli koncertowej. Dawno temu była…

Renowacja parku jest co prawda zakończona, niemniej jednak firma, która ją prowadziła, do końca maja ma jeszcze dokonać kilku poprawek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dla komfortu pasażerów

Śmierć na żwirowni

Odpust na Śnieżce

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~hm.... 2-05-2014 8:07
Zaprawdę powiadam, piękny i jedyny taki park w naszym mieście.
~koleś 2-05-2014 8:18
:):):)
~turystka 2-05-2014 8:59
Witam, podzielam zdanie Pani Jadwigi. Nie dalej jak wczoraj spacerowaliśmy z dzieckiem po obu parkach. Było bardzo miło i sympatycznie. To wspaniałe miejsce do spędzania wolnego czasu. Jednak nasz uśmiech nie trwał wiecznie, gdy postanowiliśmy wracać już do domu byliśmy świadkami bardzo brutalnej napaści grupy wyrostków na drugą grupę młodzieży siedzącej sobie spokojnie na ławce (dodam, że w żaden sposób nie prowokowali ani nie zachęcali do bójki). To był bardzo przykry widok. Byliśmy bezradni.Policja pojawiła się na miejscu dość szybko, jednak za późno aby ująć sprawców, a jej reakcja pozostawia wiele do życzenia (nawet nie wysiedli z samochodu aby sprawdzić co się stało)....Dlaczego w taki dzień jak wczoraj (koncert, imprezy towarzyszące) nie było tam ani jednego patrolu SM czy policji?
~blck 2-05-2014 10:20
straz miejska nie jest od pilnowania parku tylko od łapania na fotoradar
~Katarzyna 2-05-2014 11:18
Rzeczywiscie, ten park to miła odmiana po tej zdrojowej zrewitalizowanej ruinie obok.
~iras 2-05-2014 12:42
Jest monitoring ale zawodzą ludzie za niego odpowiedzialni,jest bo jest :P
~ 2-05-2014 14:23
a zagonić więźniów do roboty zrobili szarym ludziom krzywdę to niech teraz odpracują
~Ala 2-05-2014 14:52
Jest wiele niedociągnięć, bardzo nierówne trawniki,wystające pnie drzew. Scena jest a gdzie obiecana muszla koncertowa?
~olga 2-05-2014 18:25
Ja też uważam że jest bardzo nierówno.Ale w Norweskim jest o wiele milej niz w Zdrojowym.Szkoda że nie ma asfaltowych scieżek czy kostki- byłoby czyściej pod butami.
~zwiedzaczek 2-05-2014 22:09
Niewątpliwie udana rewitalizacyjka. Brawa i zarazem podziękowanka dla władz miasta! Tylko jedno małe "ale": przydałby się też mały lifting placyku przez głazem trzech poetów (przed mostkiem na Kamiennej) i remont asfaltowej dróżki od parku zdrojowego na wały (np. taki sam przyjemny żwirek) oraz drugiej dróżki od głazu w okolice dawnej pętelki autobusowej (połamane ławeczki - wstydzik!).
~grzechol 3-05-2014 4:32
taka już polska przypadłość, widzieć szklankę w połowie pustą
~gościu 3-05-2014 13:38
ale ta niebieska lampa... należy zmienić to na inne -ciepłe.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most już po remoncie

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Klasyki zjechały do Kowar

Czy tramwaj wróci pod Zajezdnię?

Walczyli o Puchar Wójta

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
562
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%