MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piękny jubileusz szkoły w Sobieszowie

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 12 kwietnia 2016, 8:18
Aktualizacja: Środa, 13 kwietnia 2016, 8:08
Autor: AP
Fot. AP
Jubileusz 70–lecia świętowała Szkoła Podstawowa nr 15 i Gimnazjum nr 5 w Sobieszowie. Ta jedna z najstarszych szkół w Jeleniej Górze może pochwalić się wspaniałymi absolwentami, wśród których są wybitni sportowcy, artyści, malarze, naukowcy, urzędnicy, lekarze czy nauczyciele. Wielu z nich można było spotkać podczas uroczystości.

Gala odbyła się w Miejskim Domu Kultury „Muflon”. W uroczystości, oprócz zaproszonych gości i przedstawicieli władz samorządowych i parlamentu, wzięli udział uczniowie, absolwenci, dawni i obecni nauczyciele, a także pracownicy szkoły.

Rocznicowe uroczystości były znakomitą okazją zarówno do podziękowań, słów uznania i życzeń, jak również do podsumowań i wielu wspomnień. Wszyscy z zachwytem wysłuchali wspomnień pierwszego ucznia szkoły Juliana Gozdowskiego. Wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali też krótkiej historii szkoły, odczytanej przez Leszka Babula. Wzruszenie na twarzach gości wywołała multimedialna prezentacja złożona z archiwalnych zdjęć dokumentujących 70 lat z życia szkoły.

Podczas uroczystości prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła wręczył dyrektorowi szkoły list gratulacyjny. Złożył też obietnicę szybkiego wyremontowania w najbliższym czasie chodnika dookoła placówki oraz wyposażenie jej w nową pracownię komputerową.

W część artystycznej wystąpiła wokalno-muzycznie uzdolniona młodzież. Bardzo okazale zaprezentowali się również młodzi mistrzowie sportu. Następnie biorący udział w uroczystości udali się do budynku szkoły. Na korytarzach goście oglądali wystawy fotograficzne i kroniki, przeglądali specjalnie na tą okazję wydaną publikację "Nowinki Szkolnej Rodzinki", a w salach lekcyjnych prezentacje ukazujące przeszłość i teraźniejszość szkoły. Można było również zwiedzić wystawę prac autorstwa Mieczysława Skowrona.
Święto szkoły stało się też okazją do zaprezentowania osiągnięć uczniów. Ściany szkoły zdobiły dyplomy, medale i puchary uzyskane przez uczniów w minionych latach oraz te zdobywane obecnie.

Po oficjalnej części uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, gdzie podziwiali przepiękny tort ufundowany przez Radę Rodziców. W kawiarenkach i na korytarzach zagościły emocje, niekończące się powitania i radość ze spotkań. To były niezapomniane, wyjątkowe chwile!

- Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na uroczystość i odwiedzili naszą szkołę. Dzięki wam w szkole na nowo odżyły wspomnienia. Mamy nadzieję, że będziecie nas odwiedzać częściej, zapraszamy - mówili dyrektor Zbigniew Stępień i z-ca dyrektora Małgorzata Kruczkowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ulica Tabaki nieco dłużej

Remonty w jeleniogórskich szkołach  

Edukacja przez zabawę

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~telefonistka 12-04-2016 8:34
Na zdjęciu nr 19 p. Czernow jak zwykle zajęta telefonem. Co tam jakieś 70-lecie
~cieplicc 12-04-2016 11:43
Tak tak pani Czernow bardzo interesuje się szkołami ...
~ 12-04-2016 11:53
Piękna uroczystość, ale z naszej klasy żyją jeszcze inni, nie tylko Julian. Np. najlepsza w przeszłości lekarz i ordynator w jeleniogórskim szpitalu- Krystyna Łopuszko. O mojej skromnej osobie nie wspomnę, poeci się nie liczą. Z pozdrowieniem dla Koleżanek i Kolegów nierozpoznanych i niewymienionych z nazwiska, Krystyna Susabowska
~grazynagość portalu 12-04-2016 13:39
z mojej lkasy było 8 osób a szkoda bo mogło być wiecej nie byli zainteresowani -żal
~rumcajs54 12-04-2016 21:43
Do telefonistki: a fotka nr 8 ?
~ha,ha 13-04-2016 10:13
Ale głupoty wypisujecie - nikt w czasie uroczystości nie rozmawiał przez telefon . Pani poseł i inne osoby po prostu je wyłączali i tyle sensacji :((
~ 18-04-2016 21:08
A Machalkowej nie zaprosili czy zabrala sie w koncu do pracy ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

PiS zaprezentował kandydatów

Dworzec do remontu

PiS ujawnił listy kandydatów

KOD znowu pod sądem

Kto dyrektorem SP 11?

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
624
Tak
86%
Nie
9%
Nie mam zdania
4%