MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Piękny jubileusz Przyjaciela Dzieci

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 5 grudnia 2018, 10:04
Aktualizacja: Czwartek, 6 grudnia 2018, 14:58
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Ryszard Kiełek 30 lat temu odebrał swoją najwspanialszą nagrodę, czyli Order Uśmiechu przyznawany od 50 lat przez dzieci. Z tej okazji, w szkole, której jest absolwentem odbyła się jubileuszowa uroczystość zwieńczona uśmiechem po wypiciu soku z cytryny oraz pysznym tortem.
Ciągle czuję się młodo, ale przede mną jeszcze lata intensywnej pracy na rzecz dzieci, bo to jest credo mojego życia. Nie wyobrażam sobie, żeby było inaczej - podkreślił na wstępie Ryszard Kiełek, który znany jest m.in. z prowadzenia kampanii "Cała Polska czyta dzieciom".

Laureat Orderu Uśmiechu jest ciągle zapraszany przez przedszkola, szkoły i szpitale, gdzie czyta dzieciom znane i lubiane bajki, a jego wyjątkowa osobowość sprawia, że maluchy kochają swojego gościa, który 30 lat temu uzyskał najważniejsze wyróżnienie w swoim życiu.

30 lat minęło jak jeden dzień. Każda akcja na rzecz dzieci to nowy impuls i namawiam wszystkich, żeby włączali się w tego typu działania - wyznał R. Kiełek, który jest absolwentem Szkoły Podstawowej Nr 7 i to właśnie w tej placówce (choć innej lokalizacji) odbyła się jubileuszowa uroczystość. - Z tej szkoły wyniosłem swoją wrażliwość - od 1c do 7c. Obserwuję w internecie co się dzieje z moją szkołą i cieszę się, że uzyskuje ona świetne wyniki w różnych konkursach - dodał Kawaler Orderu Uśmiechu.

Z okazji jubileuszu, który przypada na 5 grudnia, szkoła przygotowała dla swojego absolwenta szereg atrakcji. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze dedykowane Ryszardowi Kiełkowi. Atmosfera spotkania była niezwykła, tak jak gość placówki im. Adama Mickiewicza. Uczniowie mogli zobaczyć pamiątki R. Kiełka, w tym najważniejszą, czyli Order Uśmiechu.

Nasz kontakt jest bardzo zażyły. Pan Ryszard przychodzi do nas na festyny, uroczystości, cyklicznie czyta dzieciom książki. Wobec tego chcieliśmy uczcić jego 30-lecie - powiedziała Elżbieta Rybak, dyrektor SP 7.

Najmłodsi uczestnicy spotkania życzyli panu Ryszardowi przede wszystkim dużo uśmiechu i zdrowia. Na zakończenie uroczystości R. Kiełek wraz z jedną z uczennic wypił kielich soku z cytryny, oboje uśmiechnęli się, więc egzamin ponownie został zaliczony. Niespodzianką był też okolicznościowy tort ufundowany przez Cukiernię Mrugała.

Twoja reakcja na artykuł?

7
88%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Czyżby Andrzej Duda?

Oddawali krew pamięci Kresowian

Wycieczka tematyczna po Bolesławcu

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 5-12-2018 15:43
Jakby wypił cały pojemnik z sokiem toby osr.ł całą szkołę
~Janosik 5-12-2018 17:15
do: ~ (15:43)
kultury i szacunku ani za grosik...kto ty jesteś ? odpowiedz sam sobie.
~mko 5-12-2018 18:01
widzi pięknie kwiaty słowo kocham
~mko 5-12-2018 18:14
przykro mi płacz z pozdrawiam
~Ciepliczanin 5-12-2018 19:35
Wspaniale że są tacy ludzie, którzy zasłużyli na taki order. Szkoda tylko, że o nich się szybko zapomina. Przykładem może być pierwszy Ciepliczanin uhonorowany Orderem Uśmiechu Pan Wacław Maliszewski, właściciel a potem Prezes Spółdzielni Pracy "Zorka". Pamiętam jak on potrafił rozmawiać z dziećmi i dla nich miał zawsze czas - największy przyjaciel dzieci. - Pan Wacław Maliszewski sponsorował cieplickie obchody Dnia Dziecka . Dostawaliśmy ogromne worki z zabawkami. Dzień Dziecka świętowany był w okolicy Pałacu Schaffgotschów i w Parku Zdrojowym. Dyrektor Maliszewski był uwielbiany i szanowany przez mieszkańców Cieplic............. dziś jego grób na cieplickim cmentarzu jest praktycznie zapomniany. Rzadko pojawia się świeczka zapalana przez któregoś z byłych pracowników. Niestety mało kto z ówczesnych dzieci pamięta o tym jak Pan Maliszewski obdarowywał nas prezentami . ..... w szczególności dzieci z cieplickich Domów Dziecka, jak organizował paczki dla dzieci na Mikołaja. Szkoda również, że zarząd spółki nie zadba o grób ich twórcy. Utworzono muzeum, to może więcej miejsca znajdzie się dla tego wspaniałego człowieka uhonorowanego Orderem Uśmiechu.
~zaboberek 6-12-2018 9:23
do: ~Ciepliczanin (19:35)
Pamiętam tego pana,dla mnie jako dzieciaka,był starszym panem.Zawsze uśmiechnięty,potrafił zagadać do każdego napotkanego dziecka.Choć w pierwszej chwili sprawiał wrażenie takiego groźnego pana,a to były tylko pozory.Miał dobre serce i był otwarty na ludzi.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Podgórna zarośnięta

Politycy komentują wynik wyborów

Budowa światłowodu w gminie Kamienna Góra

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
634
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%