MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 września
im. Ireny, Józefa, Stanisława

Piękny gest dla dzieci z Zespołem Downa

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 25 grudnia 2015, 8:44
Aktualizacja: 8:49
Autor: Angelika Grzywacz – Dudek/AP
Fot. JSRiPDzZD
Jeleniogórskie Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa tradycyjnie zorganizowało uroczyste spotkanie opłatkowe. Uczestniczyli w nim podopieczni z opiekunami i rodzinami oraz zaproszeni goście – przyjaciele stowarzyszenia.

Wieczór występem uświetnili goście z filharmonii jeleniogórskiej, którzy zaprezentowali „Sopelkowe nutki ". Wielką niespodziankę zrobił Lions Club Cieplice. Prezydent klubu Beata Dyrcz wręczyła wszystkim dzieciom paczki mikołajkowe. Podopieczni otrzymali również zestaw malarski - farby i pędzle na zajęcia plastyczne od Bernadety i Andrzeja Kosior, wieloletnich przyjaciół stowarzyszenia.

Wśród gości, którzy pojawili się był m.in. prezydent Rotary Clubu Jelenia Góra Zbigniew Byczko, dyrektor Przedszkola Integracyjnego nr 14 w Jeleniej Górze Joanna Konopka, przedstawiciel Rady Miasta i Miłośników Cieplic Alicja Szklarska oraz Lucyna Kornobys - przedstawicielka Urzędu Miasta w Jeleniej Górze (której członkowie stowarzyszenia są wdzięczni za skutecznie wciągnięcie ich do gry w piłkę siatkową na siedząco i poświęcony czas na treningi).

- Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie i wspólnie spędzony miły wieczór w świątecznej atmosferze. Pragnę również złożyć wszystkim życzenia zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych napełni Wasze serca spokojem i radością. Niech błogosławieństwo Bożego Dzieciątka towarzyszy Wam przez całe Wasze życie, a szczere i najpiękniejsze bożonarodzeniowe życzenia spełniają się w każdym momencie – powiedziała Bożena Tarłowska, z-ca prezesa zarządu Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trwają prace na rzece

Wkrótce święto kolorów

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~gluś 25-12-2015 8:55
serce rośnie :) i kolejna organizacja bez rozgłosu i wyciągania rąk po pieniądze z budżetu miasta i szumu wokół siebie pomaga innym - brawo
~ 25-12-2015 10:57
a może te panie co ostatnio protestowały pod szpitalem dołączyłyby się do pomocy ????????
~Yrezi Rewor 25-12-2015 14:40
Brawo!!! Wszyscy jestesmy rowni... Kazdy ma prawo do szczescia!!!
~ 26-12-2015 20:26
A gdzie wazeliny Jarka, Machałek. Mróz, Pawłowicz !!!
~kąpielowa 27-12-2015 12:22
fajne dzieciaki fajna inicjatywa tylko Dyrcz tam nie pasuje ...zimne pozdrowienia od byłych podwładnych :)
~ 1-01-2016 19:07
Wszystko jest tak pięknie pisane, opracowane i do druku przygotowane a czy wiecie ile jest osób z Zespołem Dawna,którymi opiekują się osoby które nie należa do Waszego Stowarzyszenia nie tylko z niewiedzy o waszej działalności ale z braku po prostu czasu gdyż w Polsce nie przejmują się opiekunami, którzy muszą harować na życie i ich rechabilitacje

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zygzakiem po ulicy

Krzysztof Wiśniewski wiceprezesem DOT

Informacja wojewody ws koronawirusa (aktualizacja)

Będzie taniej za wodę i ścieki

Wandale kontra naukowcy

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
589
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%