MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piękno – znaleźć, zobaczyć, rozkoszować się, przeżyć

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 16 listopada 2010, 12:38
Aktualizacja: 12:39
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Wczoraj w Galerii Promocji Osiedlowego Domu Kultury na Zabobrzu odbył się wernisaż Michaeli Franke, składający się nie tylko z malarstwa, grafiki i rzeźby, ale również kompozycji przestrzennej.

Michaela Franke urodziła się w 1963 roku w Lipsku. Dziś na stałe mieszka w Goerlitz, gdzie uczy plastyki oraz języka niemieckiego. Autorka swój warsztat doskonaliła na warsztatach w Izraelu, Hiszpanii, Francji, Danii, Saksonii oraz we Włoszech. Organizuje również plenery i wystawy Górnołużyckiego Stowarzyszenia Plastyków.

- Maluję aby wyładować wewnętrzne napięcie kreatywne, by dać wyraz własnym przemyśleniom plastycznym – wyznaje Michaela Franke. Autorka prac wypowiada się artystycznie w wielu technikach. Tym razem zaprezentowała prace w oleju, akrylu, collage’u i grafice. Uwagę odbiorcy szczególnie przykuwają akty powstające w ścisłej współpracy z modelem, emanujące dobrą energią. Tytułowy cytat jest życiowym mottem malarki.

- W dzieciństwie, gdy odwiedzałam dziadków, mogłam korzystać ze sztalugi mojego dziadka, jego grubych pędzli oraz farb olejowych. Nigdy nie zapomnę zapachu papierosów zmieszanego z farbami olejowymi i antycznymi meblami – wspomina M. Franke.

- Poprzez moją sztukę napinam łuk pomiędzy zmysłami. Moje prace są po części realistyczne, jak i abstrakcyjne, są pośrednim wynikiem mojej dotychczasowej artystycznej drogi. Odzwierciedlają przeżycia, marzenia i fantazje, które są we mnie i otulają mnie za moim przyzwoleniem jak w kokonie. Rozmowy poprzez obraz oraz prezentacje różnych technik malarskich to mój sposób na wolność – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Studium na początek

Radni KO przeciw kupcom?

Finał z przytupem

Komentarze (2) Dodaj komentarz

Piipi Jelonkowa 16-11-2010 23:54
.. z tytułu art.pomyslałam,że mamy nowy kącik matrymonialny ! ..a tutaj *fajne myslenie Artyski,która już odnalazła piękno ! ~FAJNIE !
~Marianwk 18-11-2010 7:47
Zdjęcie nr 8 - Pani Czernow - gdzie się ostatnio nie ruszę to Pani "radna" kłuje w oczy swoją osobowością - teatr, wystawa, filharmonia, galeria. Strach unieść deskę klozetową, bo a nuż wyskoczy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wypadek przy baniakach  

O rozpadających się górach

Świętują Niepodległość

Udany Piknik Strzelecki

Marcin Wyrostek patriotycznie

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
828
Tak
63%
Nie
30%
Nie wiem
7%