MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piękno nie z tej epoki

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 5 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 5 lipca 2007, 10:31
Autor: rylit
Fot. rylit
Odtworzyły czar dawnych lat w „Muflonie”.

Pokoje urządzone jak w latach 50 i 60-tych minionego wieku: serwety, narzuty, kilimy, chodniki, jaśki wykonane rękoma Jadwigi Hamryszak i Danuty Misztak i wystawione w galerii „Muflon” wprowadzają w nastrój szczęścia, spokoju rodzinnego domu.

Sztuka Szczęścia – tak nazwali organizatorzy z Miejskiego Domu Kultury „Muflon” wystawę sztuki nieprofesjonalnej dwóch wspomnianych pań. Każdy, kto odwiedził w środę wieczorem galerię „Muflon”, stawał jak wryty, bo jego oczom ukazało się wnętrze z przed kilkudziesięciu lat.

Od progu czuć było zapach naftaliny, zalatywało wonią starych przedmiotów. Dawne stoliki, wersalki, lampy, fotele, zegary oraz inne sprzęty codziennego użytku, w tym archaiczny już dziś telewizor (egzemplarz niemal muzealny) przyozdobione, narzutami serwetkami, dywanikami oraz innymi bibelotami wykonanymi przez obydwie panie artystki.

Ludziom starszym przypomniały jak żywo okres ich młodości. Widzowie w średnim wieku przeżywali na nowo sielski okres dzieciństwa, kojarzącego się ze spokojem i bezpieczeństwem. Wśród najmłodszych widok ten wywoływał często zdziwienie i niedowierzanie, że kiedyś tak się żyło.

Niezależnie od reakcji wywołanych przez tą prezentację, wystawa warta jest odwiedzenia chociażby przez swą oryginalność. Można będzie ją oglądać do 7 września.

Ogłoszenia

Czytaj również

Z miłości – finał Festiwalu Obrzędów

Nivel w strugach deszczu i... słońcu

Po bezdrożach czasu zespołu Szyszak  

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Radek 5-07-2007 11:25
Za 10 lat będziemy słono płacic dekoratorom,za urzadzenie takiego wnętrza–poniewaz industrialne wnętrza mają się nijak do domowego ciepełka–wrózę świetlaną przyszłość takiemu retro–stylowi....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Historia papiernictwa w Muzeum Karkonoskim

Bez nudy w Rudawach

Wizualnie w BWA

Nie zaśmiecajmy otoczenia Kropelki

Pomagali nobliście

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
146
Tak
25%
Nie
73%
Nie mam zdania
1%