MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Piękno jak malowane

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 4 października 2009, 8:24
Aktualizacja: 14:18
Autor: rylit
Fot. Organizator
Uczniowie spoza Jeleniej Góry okazali się najdojrzalszymi artystycznie uczestnikami Ogólnopolskiego Pleneru Plastycznego, który w minioną sobotę zakończył się w Pawilonie Edward w Cieplicach.

Imprezę tradycyjnie zorganizował Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych. W tym roku plener miał charakter szczególny ze względu na przypadający jubileusz 30-lecia Liceum Plastycznego. Wielkie malowanie zaczęło się 28 września uroczystą inauguracją w Muzeum Karkonoskim. Przez pięć dni uczniowie liceów i gimnazjów artystycznych z wielu zakątków Polski utrwalali pędzlem piękno regionu jeleniogórskiego. Prace oceniało jury, któremu przewodniczyła Gabriela Zawiła, dyrektor Muzeum Karkonoskiego.

Grand Prix (wyjazd na plener do austriackiego Tyrolu) wygrała Marlena Mazur ze Szczecina. Pierwszą nagrodę zdobyła jej koleżanka Martyna Wymysłowska. Za nią uplasowała się Patrycja Szymara z Bielska Białej. Na trzecim miejscu sklasyfikowano Paula Pająk z Krakowa. Honor Jeleniej Góry uratowała Maria Makara z Liceum Plastycznego, która zdobyła wyróżnienie. Wśród wyróżnionych znalazła się także Klaudia Drabikowska z Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych w Krakowie.

Lepiej poszło młodszym mieszkankom miasta. W kategorii gimnazjów grand prix przypadło Jagodzie Hawryliszyn z Gimnazjum przy ZSO nr 1. Pierwszą nagrodę dostała Natalia Rałska z „Rzemiosł”. Drugą – Iweta Czech z „Żeroma”. Trzecie miejsce przyznano Justynie Lach również z ZSO nr 1. Wyróżnienie zdobyła jej koleżanka Marta Stefankiewicz.

W uroczystości podsumowującej plener laureatów zabrakło, bo wrócili już do domów. Pozostały po nich prace. Za to licznie stawili się pozostali uczestnicy oraz zaproszeni goście, wśród nich - patroni przedsięwzięcia prezydent Marek Obrębalski i poseł Marcin Zawiła. Byli też dyrektorzy szkół jeleniogórskich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Chcą edukować o regionie  

Są pieniądze na projekty dla Muzeum Zabawek

JBO: Ogrodzenie boiska w Parku Norweskim

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~alicjam 4-10-2009 10:09
Piękne prace,gratulacje dla autorów!!!
~mim 4-10-2009 10:58
Duże brawa dla dyrekcji ZSRzArt i pedagogów ,którzy organizowali II Ogólnopolski Plener Malarski. To świetny pomysł na wyłapywanie mlodych talentów i promocję Kotliny Jeleniogórskiej. Niektóre prace młodych artystów są naprawdę dojrzałe i dobre warsztatowo. Warto więc, pokazać nagrodzone prace na specjalnej wystawie- może w hotelu Caspar??
~Pinka 4-10-2009 21:00
A gdzie będzie można zobaczyć te prace? :)
~ 4-10-2009 22:26
Wielkie gratulacje dla wygranych, bo jest czego gratulować:)
teessi 5-10-2009 1:09
Fajnie, że "Pozostały po nich prace." Jeśli tak, to może można obejrzeć je w tej szkole, która organizowała plener? Albo może lepiej w BWA? Tam przyjdzie więcej ludzi, a z fotografii pana Ryszarda wynika, że one naprawdę tego warte.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Lato z ZTA w Parku Zdrojowym

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Friedrich Iwan – malarz, grafik, pejzażysta…

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
630
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%