MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Piękno czeskiej biżuterii pod Śnieżką

Wiadomości: Powiat
Czwartek, 13 czerwca 2013, 7:29
Aktualizacja: Piątek, 14 czerwca 2013, 7:28
Autor: Mea
Fot. Mea
Piękne bransolety, wisiorki z kamieniami szlachetnymi, broszki, torebki z koralików – to tylko niektóre okazy z oryginalnej biżuterii „Made in Jablonec 2013” prezentowanej wczoraj (12.06.) w Hotelu Mercure w Karpaczu.

- Poszerzamy naszą współpracę z Jabloncem właśnie poprzez projekt „Kruche piękno”, w ramach którego 8-11 sierpnia odbędzie się kiermasz i wystawa w Jabloncu, gdzie będą mogli prezentować się również nasi regionalni twórcy biżuterii i szkła. Zachęcamy twórców z powiatu i nie tylko, do zgłaszania się do starostwa powiatowego pod numerem telefonu 75 647 31 46. Miejsce na kiermaszu będzie odpłatne, ale powinny to być przystępne kwoty – powiedział Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Oglądający biżuterię byli pod dużym wrażeniem jej piękna i wzorów. – Mam wielki sentyment do biżuterii jabloneckiej, bo gdy byłam mała chodziłam do ośrodka kultury czeskiej, gdzie była taka biżuteria. Bardzo mi się wtedy podobała. Najbardziej korale i klipsy. Tym razem skusiłam się na kupno naszyjnika – mówiła Małgorzata Tekiel z Lubina.

- Naszyjniki zadziwiają ciekawą kolorystyką i geometryczną formą. Fajne są też szklane wisiorki, szerokie bransoletki i modne dziś kołnierze z drobnych koralików – powiedziała Anna Romańczuk z Jeleniej Góry.

Tajemnicę broszek w zwierzęcych kształtach zdradziła Jitka Konopkova z firmy FaBOS. - Odlewamy ze specjalnej formy np. koty, które są w Czechach najpopularniejsze oraz inne wzory tj. sowy, papugi, żyrafy, słonie. Później zwierzak jest malowany. Mamy też kamienie Swarovskiego, kamienie czeskie, czy też korale z powoskowanego szkła tzw. woskowe perły, wykonywane specjalną techniką – wyjaśniła Jitka Konopkova.

Ogłoszenia

Czytaj również

Maseczki dla szpitala

Politycy komentują wynik wyborów

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Euroregion zabytkowym rowerem – minęło 20 lat

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Norweska Dolina Luxury Resort***** – 4 dzieci gratis, poleca ITAKA

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
709
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%