MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Pięknie namalowali przyrodę regionu

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 29 listopada 2013, 8:14
Aktualizacja: 8:21
Autor: Mea
Fot. Organizator
Uroczystość wręczenia nagród oraz dyplomów laureatom Konkursu Plastycznego "Znam przyrodę mojego miasta i regionu" odbyła się w Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze – Cieplicach. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Konkurs organizowany jest corocznie przez Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze. - W tym roku wpłynęło ok. 350 prac plastycznych z 25. placówek oświaty, wykonanych w różnych technikach. Dzieci malowały farbami, rysowały kredkami, szkicowały ołówkiem, wykonały również wyklejanki z kolorowego papieru, bibuły, plasteliny a nawet pestek. Twórczość małych artystów oceniało jury, na którego czele stał Janusz Motylski, artysta-plastyk z Karpacza – mówił Stanisław Firszt, dyrektor Muzeum Przyrodniczego.

W kategorii klas I-III pierwsze miejsce zajęły: Nikola Bańka z kl. I Szkoły Podstawowej w Kaczorowie, Klaudiusz Naplocha z klasy II b Zespółu Szkoły Podstawowej Nr 7 i Gimnazjum Nr 2 w Jeleniej Górze oraz Maria Juszczak z kl. III b SP nr 10 w Jeleniej Górze. Drugie miejsce przyznano: Weronice Kwaczyńskiej z kl. II SP w Kopańcu, Kamilowi Kiełbowiczowi-Dobrowolskiemu z Młodzieżowego Dom Kultury w Jeleniej Górze, Jurkowi Zielińskiemu z kl. II c SP nr 10 w Jeleniej Górze. Trzecie miejsce wywalczyły: Patrycja Nieckula z kl. III SP w Miłkowie oraz Joanna Krawczyk z kl. I SP w Sosnówce. Wyróżnienia przypadły: Wiktorii Wąsik z kl. II c, SP nr 10 w Jeleniej Górze, Sylwestrowi Pawlikowi z kl. III Zespołu Szkół Specjalnych w Miłkowie, Karolowi Romaniakowi z kl. I SP w Sosnówce, Alicji Wowk z kl. III SP w Sosnówce oraz Milenie Binkowskiej z kl. II b SP nr 6 w Jeleniej Górze.

W kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce zdobyła Ola Kozłowska z Młodzieżowego Dom Kultury w Jeleniej Górze, drugie miejsce przyznano Adamowi Zwolińskiemu z kl. V b SP nr 3 w Jeleniej Górze, Izie Gnyszce ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze, a trzecie miejsce wywalczyli: Jacek Polkowski z kl. IV a SP Nr 8 w Jeleniej Górze, Adriana Kuczaj z kl. VI a Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy, Natalia Suda z kl. VI SP w Wojcieszycach. Wyróżnienia trafiły do: Krzysztofa Kołodzieja z kl. VI Zespołu Szkół Specjalnych w Miłkowie, Piotra Walerianowicza kl. V a Szkoły Podstawowej Nr 10 w Jeleniej Górze, Julity Koziarek z kl. VI c Szkoły Podstawowej Nr 10 w Jeleniej Górze oraz Weroniki Wagowskiej z kl. V b, SP Nr 10 w Jeleniej Górze.

W kategorii klas gimnazjalnych pierwsze miejsce zajęli Magdalena Salak z kl. I a Publicznego Katolickiego Gimnazjum u Św. Pankracego w Jeleniej Górze oraz Adrian Kabała z kl. III B Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy. Drugie Miejsce zdobyła Celina Jędrzejewska z Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze. Trzecie miejsce wywalczyła Dagmara Jamróz z kl. III b Zespołu Szkół Publicznych Gimnazjum w Jeżowie Sudeckim. Wyróżnienia przyznano: Paulinie Wielogórskiej z kl.I I d Gimnazjum w ZSO Nr 1 w Jeleniej Górze, Antoninie Olszewskiej z Młodzieżowego Dom Kultury w Jeleniej Górze oraz Henrykowi Szatanek z kl. III Zespołu Szkół Specjalnych w Miłkowie.

Nagrodzone prace można oglądać na stronie internetowej Muzeum Przyrodniczego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stoi kolej na Kopę

O rozpadających się górach

Radni KO przeciw kupcom?

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 29-11-2013 10:09
No to sobie dzieci pomalowały :) Dobra inicjatywa
Piipi Jelonkowa 29-11-2013 15:40
~Piekne rysunki ! .. bo dzieci zawsze rysuja ..swoim usmiechem !
~ 29-11-2013 18:54
Dobry sposób na obejście durnych przepisów KPN-u. Za fotki trzeba płacić daninę ,za rysunki już nie. Chyba że pan dyrektorek wpadnie na pomysł że za rysunki też trzeba płacić......

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wypadek przy baniakach  

Będzie kręcone!

Studium na początek

Tu też świętowali

Ulica Hirszfelda już po remoncie

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
870
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%