MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Pięknie namalowali przyrodę regionu

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 29 listopada 2013, 8:14
Aktualizacja: 8:21
Autor: Mea
Fot. Organizator
Uroczystość wręczenia nagród oraz dyplomów laureatom Konkursu Plastycznego "Znam przyrodę mojego miasta i regionu" odbyła się w Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze – Cieplicach. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Konkurs organizowany jest corocznie przez Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze. - W tym roku wpłynęło ok. 350 prac plastycznych z 25. placówek oświaty, wykonanych w różnych technikach. Dzieci malowały farbami, rysowały kredkami, szkicowały ołówkiem, wykonały również wyklejanki z kolorowego papieru, bibuły, plasteliny a nawet pestek. Twórczość małych artystów oceniało jury, na którego czele stał Janusz Motylski, artysta-plastyk z Karpacza – mówił Stanisław Firszt, dyrektor Muzeum Przyrodniczego.

W kategorii klas I-III pierwsze miejsce zajęły: Nikola Bańka z kl. I Szkoły Podstawowej w Kaczorowie, Klaudiusz Naplocha z klasy II b Zespółu Szkoły Podstawowej Nr 7 i Gimnazjum Nr 2 w Jeleniej Górze oraz Maria Juszczak z kl. III b SP nr 10 w Jeleniej Górze. Drugie miejsce przyznano: Weronice Kwaczyńskiej z kl. II SP w Kopańcu, Kamilowi Kiełbowiczowi-Dobrowolskiemu z Młodzieżowego Dom Kultury w Jeleniej Górze, Jurkowi Zielińskiemu z kl. II c SP nr 10 w Jeleniej Górze. Trzecie miejsce wywalczyły: Patrycja Nieckula z kl. III SP w Miłkowie oraz Joanna Krawczyk z kl. I SP w Sosnówce. Wyróżnienia przypadły: Wiktorii Wąsik z kl. II c, SP nr 10 w Jeleniej Górze, Sylwestrowi Pawlikowi z kl. III Zespołu Szkół Specjalnych w Miłkowie, Karolowi Romaniakowi z kl. I SP w Sosnówce, Alicji Wowk z kl. III SP w Sosnówce oraz Milenie Binkowskiej z kl. II b SP nr 6 w Jeleniej Górze.

W kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce zdobyła Ola Kozłowska z Młodzieżowego Dom Kultury w Jeleniej Górze, drugie miejsce przyznano Adamowi Zwolińskiemu z kl. V b SP nr 3 w Jeleniej Górze, Izie Gnyszce ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze, a trzecie miejsce wywalczyli: Jacek Polkowski z kl. IV a SP Nr 8 w Jeleniej Górze, Adriana Kuczaj z kl. VI a Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy, Natalia Suda z kl. VI SP w Wojcieszycach. Wyróżnienia trafiły do: Krzysztofa Kołodzieja z kl. VI Zespołu Szkół Specjalnych w Miłkowie, Piotra Walerianowicza kl. V a Szkoły Podstawowej Nr 10 w Jeleniej Górze, Julity Koziarek z kl. VI c Szkoły Podstawowej Nr 10 w Jeleniej Górze oraz Weroniki Wagowskiej z kl. V b, SP Nr 10 w Jeleniej Górze.

W kategorii klas gimnazjalnych pierwsze miejsce zajęli Magdalena Salak z kl. I a Publicznego Katolickiego Gimnazjum u Św. Pankracego w Jeleniej Górze oraz Adrian Kabała z kl. III B Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy. Drugie Miejsce zdobyła Celina Jędrzejewska z Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze. Trzecie miejsce wywalczyła Dagmara Jamróz z kl. III b Zespołu Szkół Publicznych Gimnazjum w Jeżowie Sudeckim. Wyróżnienia przyznano: Paulinie Wielogórskiej z kl.I I d Gimnazjum w ZSO Nr 1 w Jeleniej Górze, Antoninie Olszewskiej z Młodzieżowego Dom Kultury w Jeleniej Górze oraz Henrykowi Szatanek z kl. III Zespołu Szkół Specjalnych w Miłkowie.

Nagrodzone prace można oglądać na stronie internetowej Muzeum Przyrodniczego.

Ogłoszenia

Czytaj również

70 drzewek na jubileusz

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Powstaje dom pielgrzyma

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 29-11-2013 10:09
No to sobie dzieci pomalowały :) Dobra inicjatywa
Piipi Jelonkowa 29-11-2013 15:40
~Piekne rysunki ! .. bo dzieci zawsze rysuja ..swoim usmiechem !
~ 29-11-2013 18:54
Dobry sposób na obejście durnych przepisów KPN-u. Za fotki trzeba płacić daninę ,za rysunki już nie. Chyba że pan dyrektorek wpadnie na pomysł że za rysunki też trzeba płacić......

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Informacja wojewody w sprawie koronawirusa

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

O bezpieczeństwie

Senator zachęca do głosowania na maszty

Ćwierć wieku Teatru Maska

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
349
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%