MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Piękne rasy na Lubańskiej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 9 maja 2010, 8:35
Aktualizacja: 8:35
Autor: TEJO
Fot. Organizatorzy
Trwają przygotowania do XXXV Karkonoskiej Wystawy Psów Rasowych, która odbędzie się już za tydzień, na stadionie przy ulicy Lubańskiej.

– Jak co roku nadrzędnym celem kynologicznego święta będzie ocena wyglądu i charakteru zgłoszonych psów rasowych i umiejętności wystawców. Odbędzie się też konkurs na Młodego Prezentera dla dzieci i młodzieży w kategoriach wiekowych 9-12 i 13-18 lat – zapowiada Teresa Rupniewska, szefowa miejscowego oddziału Polskiego Związku Kynologicznego.

Wystawa Psów Rasowych to również doskonała okazja do promocji czworonogów, świadomej hodowli opartej na dbałości o zdrowie i charakter zwierzęcia. Przedstawiciele wszystkich grup ras wg systematyki Międzynarodowej Federacji Kynologicznej FCI od godziny 10.00 będą w ringach prezentować swoje walory przed gośćmi.

Piknikowa atmosfera, liczne atrakcje, oferta stoisk handlowych, gastronomicznych, możliwość wymiany doświadczeń, zadania pytań wystawcom i hodowcom, możliwość pogłaskania psa, obserwowania jego zachowania sprawia, że to kynologiczne święto jest imprezą nie tylko dla miłośników psów ale także okazją do spędzenia czasu z rodziną na świeżym powietrzu, inaczej niż zwykle, w towarzystwie setek psów, bo taka okazja jest możliwa w Jeleniej Górze tylko raz w roku.

Na Wystawach Kynologicznych, organizowanych pod patronatem Związku Kynologicznego w Polsce i Międzynarodowej Federacji Kynologicznych nie ma psów agresywnych ani zwierząt z niesprawdzonych hodowli. Wszystkie czworonożne gwiazdy z zasady są przyjazne człowiekowi i kochane
przez swoich właścicieli.

Wszystkich miłośników czworonogów zapraszają organizatorzy wystawy: członkowie Jeleniogórskiego Oddziału Związku Kynologicznego w Polsce, dyrekcja i młodzież Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 1 w Jeleniej Górze-Sobieszowie oraz Międzyszkolny Ośrodek Sportu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Synoptycy: burze, deszcz i silny wiatr

Przetarg na kolejną stację

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Maślana 9-05-2010 10:47
Fajnie. Szkoda jedynie że nie ma psów agresywnych , które z całą pewnością podniosły by poziom wystawy i byłoby ciekawiej.
~koli 9-05-2010 12:26
a psy agresywne to jakas nowa rasa? maslana widze żądna wrazen...to moze w czesci artystycznej walki psow! albo jeszcze lepiej walki milosnikow agresywnych psow! a tak na marginesie to kazdy pies moze byc agresywny szczegolnie jak ma wlasciciela z problemami z osobowoscia!
~małami 9-05-2010 14:30
A wejście za ile? Kiedyś było darmo ale z tego co pamiętam to ostatnio trzeba płacić;/ Tylko ile??
teessi 9-05-2010 19:07
do koli - Maślana to facet ;-)
~hih. 9-05-2010 19:23
małami - około 3 zł, bodajze. :)
~,,do Maślanka 9-05-2010 21:09
.. powiedz brzydko o piesku,a zobaczyc ..AGRESYWEGO właściciela ! .. i nawet poczujesz ząbki właścielki miłego pieska !
~koli 9-05-2010 22:51
do teessi - oj przepraszam! postaram sie zapamietac...
rymcycymcy 10-05-2010 0:01
Ciekawe, czy będzie konkurs stawiania klocka na trawniku ...:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

PSZOK tylko bez zaległości

Czyżby Andrzej Duda?

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
531
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
14%