MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Piękne Jasełka w "4"

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 18 grudnia 2018, 6:07
Aktualizacja: Środa, 19 grudnia 2018, 7:46
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Fot. Angelika Grzywacz- Dudek
Wiele wzruszeń przeżyli w ostatnich dniach rodzice i dziadkowie przedszkolaczków z jeleniogórskiej „Czwórki”. Maluszki wystawiły dla nich jasełka. Nie zabrakło scenek z narodzinami Jezuska oraz wspólnego śpiewania kolęd. Niesamowitym akcentem tegorocznych spotkań było wykonanie przez dzieci z grupy Wiewiórek kolędy „Cicha Noc” w języku migowym.

Jasełka były wystawiane w Miejskim Przedszkolu nr 4 przez trzy dni. Maryja, św. Józef, aniołki i pasterze - tak wyglądało jasełkowe przedstawienie w wykonaniu I grupy "Muchomorków", przygotowanej przez: Ewę Rajkowską, Marzennę Koselnik i Agnieszkę Jałowiec.

Grupa II, czyli sześciolatki Wiewiórki, na spotkanie opłatkowe z rodzicami przygotowały m.in. kolędę „Cicha noc” w języku migowym, którego nauczyła je Wioletta Hejnosz. W pozostałych częściach przedstawienia pracowała z nimi również Grażyna Matyszczyk.

Chwile wzruszeń swoim rodzicom i dziadkom dały też „Zajączki”, które przygotowywały Katarzyna Baran i Alina Zielińska.

Przepięknie na scenie zaprezentowały się też Krasnoludki, czyli grupa VI składająca się z trzy- i czterolatków. Maluszki zostały przygotowane przez Elżbietę Sokolińską, Małgorzatę Duszkiewicz i wspomagającą panią Dorotkę.

Nie zabrakło trzej dostojnych króli oraz uroczych aniołków i zabawnych pasterzy. Wykonane przez nich kolędy i pastorałki wzruszyły rodziców do łez.

Twoja reakcja na artykuł?

8
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
8%
Smuci
0
0%
Złości
3
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Straty policzone

Spotkali się z Beatą Kempą

Przegląd miejskich inwestycji – ciąg dalszy  

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Rodzic 18-12-2018 12:32
Przepiękne Jasełka, bardzo dziękuję Pani Agnieszce za trud w przygotowaniu naszych dzieci.
~Wielebny 18-12-2018 14:43
Napewno bylo wesolo ale dlaczego niszczy sie psychike dzieci wmawiajac im cos co nigdy nie mialo miejsca?
~jasełka won 18-12-2018 14:53
Tumanienie dzieci. Robienie w ich małych chłonnych móżdżkach zamętu, kiedy powinni się uczyć, wpieprza się im bajki i bzdury. Trzeba walczyć z "katechezami" wśród ludzi do 18 lat. To albo polityczna propaganda, albo wątpliwe mo...lnie pouczania o grzeszeniu. Jak sekta która może "pochwalić" sie największą ilością podłych zachowań, ma być autorytetami dla dzieci? Patrząc na każdego z nich, zawsze rodzi mi się podejrzenie, że współuczestniczą w tym przestępstwie. Nawet choćby przez przemilczanie. A zaczyna się od jasełek, kolęd będących głupimi tekstami, wymuszającymi w dzieciach poczucie niższości, wobec wymysłów katokościoła sprzed 2000 lat. Latamy w kosmos, a każą nam się modlić do bozi, twierdząc przy tym, że kosmosu nie ma, że to tylko nasze złudzenie, a wszystko zostało stworzone jakieś 6000 lat temu. Nawet Adaś został stworzony to miał już 20 lat. Przecież za takie bzdury, powinno się ich wyśmiewać na każdym kroku/. A to władcy i elity latają do Rydzyka i zachowują sie jak ostatni odmóżdżeni.
~Wielebny 18-12-2018 15:54
do: ~jasełka won (14:53)
Napisalem podobnie ale jak zwykle censors mnie wstrzymuje.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Drastyczne billboardy

Kuma kumie pomóc umie!

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1339
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%