MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Piękne jasełka i świąteczna atmosfera w Szkole 707

Wiadomości: Karpacz
Piątek, 21 grudnia 2012, 7:24
Aktualizacja: Sobota, 22 grudnia 2012, 9:18
Autor: Mea
Fot. Mea
Jasełka „Światłość w ciemności świeci” oraz podsumowanie konkursu powiatowego „Lampion adwentowy” odbyły się wczoraj (20.12.) w Niepublicznej Szkole Podstawowej 707 w Karpaczu – Konkurs cieszył się dużą popularnością. Z czternastu szkół podstawowych i czterech przedszkoli z powiatu jeleniogórskiego wpłynęły aż 232 prace – powiedziała Marzena Burnos–Gąszczyk, dyrektorka Szkoły 707 w Karpaczu.

Podczas spotkania w szkole najpierw zostały ogłoszone wyniki konkursu, zorganizowanego przez nauczycielki ze Szkoły 707 Jadwigę Saładuchę oraz Monikę Drewniak. Konkurs został objęty patronatem przez przewodniczącego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Jerzego Pokoja oraz jeleniogórskiego starostę Jacka Włodygę, który wręczył laureatom nagrody.

Następnie uczniowie zaprezentowali jasełka, przygotowane przez Urszulę Dutkowską i Barbarę Ellwart. – Tradycyjna historia narodzenia Jezusa została uwspółcześniona nowoczesnymi wątkami, nie zabrakło więc politycznej debaty, zapracowanego biznesmena, człowieka zagubionego, itp. Całość przepleciona była pastorałkami, które pięknie wykonali uczniowie naszej szkoły – dodała Marzena Burnos-Gąszczyk.

Dzieci świetnie czuły się w swoich rolach. – Zagrałam anioła już po raz piąty i zaśpiewałam dwie piosenki o narodzeniu Jezusa. Podobają mi się te jasełka, bo jest wiele scen, które zaskakują – mówiła Ania Szutkowska z 6 klasy. - Wcieliłem się w rolę zapracowanego biznesmena, który nie wierzy w Boga, ale na szczęście na koniec nawraca się, dzięki pani doktor, która, jak się okazało, była aniołem. Fajnie, że boża historia została włożona we współczesne czasy, bo dzięki temu łatwiej się w tym wszystkim zorientować - zaznaczył Maksymilian Kostrzewa, również z 6 klasy. – Gram owieczkę i śpiewam różne piosenki np. „Ach co za noc”. Występujemy przed rodzicami, co nas bardzo cieszy – dodała Marianna Kostrzewa, siostra Maksymiliana z 2 klasy.

Podczas wczorajszej uroczystości w szkole odbył się także kiermasz, na którym można było kupić świąteczne ozdoby i łakocie, wykonane podczas warsztatów „Trąby, bomby i anioły” zorganizowanych w Szkole 707. – Uczniowie piekli ciasteczka, które później przystroili, malowali bombki, lepili anioły z masy solnej i gliny, malowali gipsowe figurki bożonarodzeniowe. Datki uzbierane na kiermaszu zostaną przeznaczone na zakup laptopa do szkoły – powiedziała pani dyrektor.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Akcja krwiodawstawa w areszcie śledczym

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~wek 21-12-2012 10:10
Czy na prawdę w INNYCH SZKOŁACH nie było jasełek? znów autopromocja 707 i nic więcej!
~antyanioł 21-12-2012 11:29
Już młodzież w gimnazjum przestaje wierzyć w aniołki, diabła i bociana. Jasełka to XIX w.przeżytek. Moze chodziło o przypodobanie się panom:Pokojowi i Włodydze, którzy dla picu dalej wierzą( oficjalnie) w aniołki i sprawiedliwośc Stwórcy a sami dbają o swe tyłki okupując samorządowe stołki.
~jan 21-12-2012 12:58
Chodziło o to, aby dzieci poczuły tę świąteczną atmosferę, która nie powinna stać się przeżytkiem z XiX w. Impreza była jak zawsze przygotowana na najwyższym poziomie i nam rodzicom dostarczyła wielu wzruszeń. Dziękuję Dyrekcji i całemu Gronu Pedagogicznemu za tą wspaniałą uroczystość, która kosztowała mnóstwo pracy, wysiłku i poświęcenia z Państwa strony.
~Do ~ 21-12-2012 15:29
~wek,,,Pewnie i we wszystkich szkołach czy placówkach wychowawczych są jasełka lub temu podobne bożonarodzeniowe inscenizacje. No i jakie to ma znaczenie, czy ta szkoła czy inna. Przeciętny czytelnik niezwiązany z oświatą chce akcentu Tradycji i tyle. Po co ta zawiść i zazdrość? No po co? Wszystkim tego typu złośliwcom życzenia zdrowia i...zdrowia...Nie tylko z okazji pogańskiego dorocznego święta.
~:) 21-12-2012 16:41
Jasełka były piękne i wzruszające. Dziękujemy nauczycielom! A inne szkoły przecież też mogłyby Jelonkę zaprosić. Ale chyba nie mają się czym chwalić, prawda?
~& 21-12-2012 17:12
mają się czym chwalić nawet robią o wiele więcej i lepiej niż 707 ale robią to dla dzieci i rodziców a nie, żeby "pochwalić" się w Jelonce
~uczeń 21-12-2012 17:39
Chodzę do tej szkoły moje koleżanki brały udział w jasełkach .
~Mama Joanna 21-12-2012 17:58
Piękne Jasełka w 707, to wydarzenie na wysokim poziomie do czego przyzwyczaili nas nauczyciela i dyrekcja tej szkoły. Dziękuję Nauczycielom i Dyrekcji za tworzenie nie tylko takiej atmosfery, ale przede wszystkim takiej Szkoły!
~rodzic 707 21-12-2012 18:15
Już po raz trzeci uczestniczyliśmy w jasełkach w Szkole 707. Jak co roku impreza na wysokim poziomie, do tego miła atmosfera i niezapomniane przeżycia. Cieszymy się, że są szkoły właśnie takie jak ta!Gratulujemy profesjonalnego podejścia, dziękujemy za wspaniałe chwile i życzymy wszystkim spokojnych Świąt Bożego Narodzenia!
~ 21-12-2012 18:20
Chętnie przy następnej okazji porównamy jak to się robi w innych szkołach, a jak w Szkole 707. Zapraszajcie media! Miejscowa prasa i telewizja chętnie odwiedza wszystkie placówki. A my chętnie ocenimy! Najłatwiej samemu nic nie robić, a innych krytykować. Ludzie proszę skończcie z tą zawiścią przynajmniej teraz przed świętami! A osoba, która wypowiada się personalnie o Pani nauczycielce jest pozbawiona jakichkolwiek zasad dobrego wychowania. Po prostu wstyd człowieku! Wypadało by usunąć tak beznadziejny wpis!
~& 21-12-2012 19:27
Zyjemy w wolnym kraju i wstyd mi,że prawda wypiera obłudę.
starypiernik 21-12-2012 20:46
To piękna impreza, wszystkim serdecznie gratuluję. Mam w domu dwoje absolwentów 707 i wiem jak dużym problemem są frustracje rodziców i ich niemoc wychowawcza, ale to kłopot wszystkich szkół. W bożonarodzeniowym przesłaniu życzę wszystkim takich nauczycieli i takiej szkoły, w której się jeszcze wszystkim chce. W tej szkole się dzieje, dlatego tyle jadu i miodu. Samo życie, w żadnej szkole tak nie ma. Pozdrawiam wszystkich belfrów i Frau Direktor, trzymam też kciuki za wszystkich pieniaczy, którym się nie udało. WESOŁYCH ŚWIĄT.
~ 22-12-2012 9:43
Szkoła 707 to nie tylko Dyrektor, który dba, nauczyciele, którzy chcą coś zrobić, ale przede wszystkim dzieci, które dają z siebie wszystko - nie tylko przy takich wyjątkowych okazjach, ale każdego dnia, na każdej lekcji. Czy to grzech?
~& 22-12-2012 17:59
jestem zaskoczony, że wszystkie złe komentarze zostały usunięte!!!!!! a powyższe, mam wrażenie, pisane są przez kadrę w/w szkoły - żenada Nasuwa się pytanie: Czy szopka bożonarodzeniowa w wykonaniu dzieci spowodowała szopkę?
~ 22-12-2012 20:51
A Pan poprzednik, to widzę znawca "złych komentarzy" - gratulujemy kreatywności: pluć jadem na tyle sposobów - to trzeba mieś prawdziwy dar - żeby nie powiedzieć "talent", może do następnej edycji TVNowskiego show? Zrobisz Pan karierę:)
~ 22-12-2012 23:32
Jestem na tym forum kolejny raz i widzę, że osoba, która pozwala sobie na krytykę nauczycielki używając jej nazwiska na moją prośbę usunęła beznadziejny wpis. Poza tym innych wpisów nie usunięto. Informuję, że nie jestem pracownikiem tej szkoły, tylko rodzicem, który jest dumny, że jego dziecko mam możliwość uczęszczania do tak dobrej placówki oświatowej. I nie rozumiem dlaczego wciąż (kolejny artykuł o Szkole 707) jest mnóstwo osób, które zajmują się tylko jej krytyką. Dlaczego? Znam kilka placówek, które uchodzą w "tej kotlince" za renomowane, a rzeczy samej nikomu tam nie chce się nic robić...
~uczeń 2-01-2013 19:58
Jestem uczennicą tej szkoły, i nie mogę przyznać, że to była autopromocja. Gdyby tak było, przedstawienie nie zajęłoby nam tyle pracy, czasu i trudu. I tutaj pod-komentarz do pierwszego komentarza: W innych szkołach też były jasełka, ale nie zaprosili mediów. Proste!
~bunia 11-01-2013 19:14
Przynajmniej się przygotowali do tej imprezy w szkole gdzie chodzi moje dziecko...robi się wielkie nic, a nauczyciele jak już coś zrobią to "bo muszą" zero serca do pracy. Krytykujecie ich a co w szkołach waszych dzieci się robi? chyba że to konkurencja krytykuje i lenie, którzy idą od 8:00 do 12 :00 do pracy , a już o 12:05 maja swoich uczniów w d..pie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Euroregion zabytkowym rowerem – minęło 20 lat

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Z wrocławskiego muzeum do Książa

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
359
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%