MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 23 września
im. Bogusława, Linusa

Piękne Alpy w obiektywie Artura Dudki

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 5 września 2018, 15:35
Aktualizacja: Czwartek, 6 września 2018, 7:36
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W Muzeum Przyrodniczym w jeleniogórskich Cieplicach można oglądać wystawę fotografii autorstwa Artura Dudki, który wychował się w Jeleniej Górze, ale od 26 lat mieszka w Mediolanie i korzystając z bliskości do pięknych gór, często zapisuje w postaci fotografii to, co zobaczy.
Od 26 lat mieszkam w Mediolanie, ale przyjeżdżam tu co roku - odwiedzam rodziców i babcię - wyznał na wstępie Artur Dudka, który ceni sobie bliskość morza i w gór w jego obecnym miejscu zamieszkania. - Od ponad 20 lat chodzę z żoną Kingą po Alpach, ale fotografia przyszła z czasem - opowiadał pasjonat górskich wędrówek i fotografii. Na początku zabierał ze sobą aparat kieszonkowy, ale z upływem lat zdecydował się na profesjonalny sprzęt.

Jak podkreśla autor, na prezentowanej wystawie nie ma zaplanowanych zdjęć.

Nie czekam aż będzie odpowiedni moment, światło. W większości są one zrobione podczas wędrówek, wspinaczek skiturowych - to nasza największa pasja - opowiadał licznie zgromadzonym podczas wernisażu w Muzeum Przyrodniczym.

Wystawę pod tytułem "Alpy z daleka i bliska" autorstwa Artura Dudki można oglądać do 21 października.

Twoja reakcja na artykuł?

5
83%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Wkrótce święto kolorów

"Artysta" słono zapłaci

To było bezpieczne?

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Koordynator 5-09-2018 20:40
Wszystko się zgadza, zdjęcia piękne, pełna sala podziwiających, jedynie artkuł zawiera błędy podstawowe..autorem wystawy jest Artur Dudka- nie Artur Dudek.
~ 6-09-2018 15:00
Wystawa bardzo majestatyczna oddająca piękno gór, które są dla nas wielu, nie chodzących i nie ponoszących trudów dotarcia do tych czarownych i zarazem pełnych obaw miejsc. Tym bardziej jest się wdzięcznym za to, że są tacy pasjonaci, którzy chcą się z nami podzielić i pokazać nam to co kochają, gdzie docierają i czego gdyby nie ich trud bylibyśmy pozbawieni. Chylę czoło przed dokonaniami tych młodych ludzi. Bardzo im gratuluję. I mam pytanie : czy jest możliwość kupna którejś z wybranych fotografii.
~Artur Dudka 7-09-2018 9:46
do: ~ (15:00)
Dzień dobry, bardzo dziękuję za tak miłe przyjęcie wystawy, właśnie o to mi chodziło, podzielić się z tymi którzy z różnych powodów nie mogą zobaczyć tych miejsc na własne oczy. Co do zakupu fotografii, proszę do mnie napisać maila na adres: artur@dudka-design.com prześlę cennik Pozdrawiam serdecznie
user02 7-09-2018 14:46
Jest taka opcja, pod każdym obrazem znajdzie Pan/Pani cenę
~ja ci k...wa poszczekam... 11-09-2018 18:20
Rzeczywiście. Patrząc na zgromadzonych, wygląda to mocno nieciekawie. Jak na zgromadzeniu u Rydzyka.
~MarKol 12-09-2018 10:15
do: ~ja ci k...wa poszczekam... (18:20)
Patrząc na styl komentowania wyglada na totalnego ignoranta. Sala podczas wernisażu pękała w szwach a byli tam ludzie młodzi, nieco starsi, pasjonaci gór i fotografii. Były nawet dzieci. Wiem że internet udźwignie każdą głupotę dla której sky oś the limit. Wypij teraz sobie łyk energetyka nerdzie i komentuj dalej w idiotyczny sposób!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Utrudnienia na trasach rowerowych

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

"W Góry Serca" z Leszkiem na Śnieżkę

Porządki na cmentarzu ewangelickim

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
788
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%