MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Piękna wigilia w Świetlicy Rudawy

Wiadomości: Janowice Wielkie
Sobota, 22 grudnia 2018, 6:10
Aktualizacja: Niedziela, 23 grudnia 2018, 13:16
Autor: WAC
Fot. użyczone
Kilkunastoletniej tradycji stało się zadość. W świetlicy wiejskiej „Rudawy” w Janowicach Wielkich odbyła się Międzypokoleniowa Wigilia.

W tegorocznych jasełkach wzięło udział 43 młodych aktorów w wieku od 5 do 17 lat, a trójka reprezentantów młodzieży pomagała w przygotowaniach, zajmowała się obsługą sprzętu. Na malutkiej świetlicowej scenie musiało się zmieścić m.in. 19 aniołów pod wodzą Archanioła, 14 pasterzy, Maryja, królowie, diabły. Tekst jasełek przeplatał się z pastorałkami w oprawie muzycznej świetlicowych przyjaciół – Zbyszka Stefańskiego z Kamiennej Góry i Wojtka Wojtysiaka z Legnicy.

- Obaj panowie – członkowie Stowarzyszenia Góry Szalonych Możliwości - chętnie angażują się w nasze działania – mówi prowadząca świetlicę Krystyna Pisarska. - Podobnie jak kilku innych zaangażowanych w życie świetlicy członków stowarzyszenia, którzy gościli na tegorocznych jasełkach: Katarzyna Stefańska z Kamiennej Góry, Agnieszka Barsul z Wrocławia, Iwona Wojtysiak z Legnicy, Urszula i Paweł Styczyńscy z Bogatyni, Przemysław Dawid z Kołobrzegu. Ważną rolę w przygotowaniu imprezy odegrali też rodzice korzystających z niej dzieci, a także firmy, które wsparły wigilijne spotkanie. Lista współpracowników, pomocników i darczyńców jest długa i są na niej: Kamila i Adam Łoin, Natalia i Rafał Głowińscy, Monika Szymaniak, Stanisława Proniewicz, Sonia Wolf Wójcicka, Krzysztof Włoch, Jurek Jachimowski, Katarzyna i Zbyszek Stefańscy, Wojciech Wojtysiak, Beata Glanc Chorąży, Agata Wojtyniak, Kasia Kosińska, Szymon Szmajda, Przemysław Dawid, Maria Ćwiek, Aleksandra Ćwiek, Małgorzata Osowska i Radosław Ćwiek, Monika Prokopow, Aleksandra Dąbrowska, Barbara Szymaniak, Beata Gąsior, Anita Dudek, Wioleta Pławiak, Marianna Gliszczyńska, Wioleta Źrebiec, Ola Chorążyczewska i Łukasz Woźniak, Filip Jałowica, Grażyna Dzięgielewska, Zbigniew Wadowski, Anna i Bogdan Solarscy, Marta Mejer, Przemek Dawid, Józefa Rożanska oraz wielu anonimowych darczyńców. W przygotowaniach do Wigilii aktywnie uczestniczyła grupa seniorów działająca przy świetlicy: Stanisława Krupińska, Bronisława Kruze, Helena Swachta, Ela Neczaj, Irena Bajek, Irena Dudziak, Zofia Dul, Jolanta Wilczyńska, Krystyna Serwaczak, Dorota Syroczyńska, Piotr Nacewicz, Kazimierz Angielski. Z kolei Andrzej Kupczak poprowadził dwa warsztaty wykonywania ozdób z szyszek oraz przygotował na kiermasz dużo ozdób np. zwierzęta i stroiki z szyszek.

Jak co roku, bardzo dużego wsparcia udzieliły świetlicy pracownice Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej: Małgorzata Gajewicz, Kinga Nadzieja Seńkowska, Jolanta Sudak. Do akcji zbiórki artykułów do paczek dla dzieci dołączyli janowiccy piłkarze pod wodzą Sławomira Skalanego, Komitet Społeczny Sołectwa Janowice Wielkie, firma Dr. Schneider Automotive Polska W Radomierzu, janowicki market Dino, Hotel Gołębiewski Karpacz. Słodki poczęstunek przekazały piekarnie pp. Miroś z Jeżowa Sudeckiego, pp. Szpecht z Janowic oraz Izabela Fabiańska.

Po zakończeniu jasełek nadszedł czas podziękowań, z czego skorzystały też dzieci wręczając opiekunce świetlicy własnoręcznie wykonane prezenty. Wójt gminy Kamil Kowalski złożył licznie przybyłym widzom życzenia świąteczno-noworoczne.

Dzieci z wypiekami na twarzach czekały na prezenty. Na salę wkroczył Św. Mikołaj oraz jego pomocnicy z koszami prezentów. Pomocnica Mikołaja – Kasia wyczytywała kolejnych odbiorców paczek. Tymczasem na stołach czekały tradycyjne potrawy wigilijne: barszcz z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami, łazanki z kapustą i grzybami, kutia, sałatka jarzynowa, śledzie oraz ciasta. Poczęstunek tradycyjnie już przygotowała grupa osób współpracujących ze świetlicą.

Organizatorzy dziękują serdecznie za wsparcie organizacyjne i rzeczowe, i życzą wszystkim udanych Świąt Bożego Narodzenia i dużo dobrego w Nowym Roku.

Twoja reakcja na artykuł?

10
83%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Wyrok dla sędziego

Nowy program "Moja woda"

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 22-12-2018 11:26
A piłkarze pozbyli się zwrotów pieczywa. Smacznego.
~BN 23-12-2018 10:01
Połowa artykułu to wymiana nazwisk i imion ludzi którzy pomogli. Ludzie chcecie to pomagacie nie chcecie to nie pomagacie. Super pomysł ale po co te nazwiska. Trzeba następnym razem założyć księgę i tam wpisywać tych wszystkich ludzi. Czemu nie wymieniono dzieci z imienia i nazwiska, które zrobiły całą robote :) Bo One robią to bezinteresownie :)
~Ak 27-12-2018 18:56
A czy inni robili to interesownie ... komentarz nie na miejscu

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dla odnowy wsi

Akcja krwiodawstawa w areszcie śledczym

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Victoria pokonała ekipę z Marciszowa

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2204
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%