MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Piękna integracja w „Żeromie”

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 26 maja 2016, 10:43
Aktualizacja: Piątek, 27 maja 2016, 7:16
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze już po raz 26. odbył się Bal Integracyjny uczniów tutejszej placówki z dziećmi niepełnosprawnymi. Zabawa byłą przednia, a przybyli goście mieli okazję tańczyć, śpiewać, zasmakować pysznych wypieków, a także brali udział z zabawach ruchowych, malowali obrazki oraz obejrzeli przedstawienie teatralne przygotowane przez uczniów „Żeroma”.

- Młodzież chce się integrować i, jak widać, wszyscy robią to wspaniale. Potrzebne są takie spotkania i myślę, że z każdym rokiem dzieci coraz chętniej w nim uczestniczą – powiedziała Sabina Wach, wicedyrektor w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jeleniej Górze.

Imprezę przygotowali uczniowie gimnazjum i liceum. - Jako samorząd przygotowujemy całą aulę, potem bawimy się z dziećmi. Każde ma swojego opiekuna, jest punkt gastronomiczny, wszyscy razem się świetnie bawimy – powiedział Szymon Stęchły.

Nie każdy uczeń ma możliwość wziąć udział w takiej zabawie, bowiem chętnych jest zawsze więcej niż potrzeba, co najlepiej świadczy o wrażliwości młodzieży szkoły przy ul. Kochanowskiego w Jeleniej Górze. - Pamiętam, że przed pierwszym balem miałem stres, zastanawiałem się jak to będzie, czy sobie poradzę, ale to bardzo fajne dzieci – dodał Szymon Stęchły.

Jak dzieci z niepełnosprawnością wspominają po powrocie do szkoły spotkanie ze starszymi kolegami i koleżankami? - Na pewno powiedzą rodzicom, bo przeżywają to niesamowicie. W szkole pewnie powstaną prace plastyczne. Dla nich to jest wyprawa – mówiła Sabina Wach. Zaprosiła też młodzież na imprezę 6 czerwca (od godz. 9.00), kiedy to odbędzie się piknik rodzinny w ich placówce przy ul. Wolności, będący połączeniem Dnia Dziecka oraz Dnia Matki i Dnia Ojca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zamknięty szlak przy Zakręcie Śmierci

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Mały Strażak dla jednostek OSP

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~hbsw 26-05-2016 13:04
W 3 ogólniaku Śniadeckim, uczniowie opiekują się i integrują z niepełnosprawnymi na co dzień. Szkoła przyjazna wszystkim uczniom
~gluś 26-05-2016 17:37
serce rośnie :) wielkie dzięki i dla Młodzieży z Żeroma i Młodzieży ze Śniadeckiego
~par... 26-05-2016 23:56
Prawdziwa integracja nie istnieje. Ale dobrze, że piękni, zdolni uczniowie Żeroma mieli okazje zobaczyć, że istnieje inny świat. Jedyne co można zrobić, to nauczyć ich szacunku dla słabszych. Dlatego inicjatywa jak najbardziej potrzebna.
kazimierzp 27-05-2016 4:18
Wspaniały pomysł, piękne dzieciaki - Sabina Jesteś wielka!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mina na Zabobrzu

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Wakacje w Złotoryi

Inwestycje drogowe w powiecie bolesławieckim

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
125
Tak
45%
Nie
44%
Nie wiem
11%