MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piękna baśń na weekend w Zdrojowym

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 2 października 2014, 8:23
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 października 2014, 3:21
Autor: Jel
Fot. Archiwum Teatru
Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze zaprasza najmłodszych widzów w nadchodzącą sobotę (4.10.) o godz. 16.00 na spektakl Isumi Yoshidy „Królewski Wróbel”. Dla Czytelników Jelonki.com mamy dwa podwójne zaproszenia do odbioru na hasło: Jelonka.com, po wcześniejszej rezerwacji.

„Królewski wróbel” to stara japońska baśń, której premiera odbyła się 15 maja 2014 r. w Zdrojowym Teatrze Animacji. Na scenie, zgodnie z tradycyjnymi wartościami kultury dalekiego wschodu, dobro, poświęcenie i miłość zwycięża zło personifikowane przez demony i smoki. Egzotyczny świat spod Fujijamy na scenie Teatru Zdrojowego tworzą animatorzy niezwykłego w swej urodzie teatru bunraku. Ten wywodzący się z siedemnastego wieku rodzaj teatru charakteryzuje się tym, że duże, stupięćdziesięciocentymetrowe lalki animowane są przez trzech aktorów jednocześnie. Precyzję ruchu uzupełnia sformalizowany kod gestów i zachowań postaci scenicznych. Teatr Bunraku został w 2008 roku został wpisany na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO.

Jeleniogórski spektakl adresowany jest dla dzieci młodszych. Kanwą spektaklu jest opowieść o starym zielarzu ratującym małego ptaszka, który okazują się być władcą wróblego królestwa. Jak przystało na baśń japońską, nie może w niej zabraknąć odrobiny grozy, stąd postacie Kamiennego Smoka czy Kobiety-Demona. Z drugiej strony, najmłodszych na pewno rozbawi Kappa – Demon Mokradeł, który sam podszyty jest strachem.
Widowisko wyreżyserowane przez Waldemara Wolańskiego, znawcę teatru bunraku, nie jest jednak dosłowną rekonstrukcją klasycznego teatru. Łączy w sobie to, co w tym teatrze najciekawsze – animację i japońską estetykę w stylizowanej scenografii autorstwa Joanny Hrk ze współczesna muzyką skomponowaną przez Tomasza Walczak i projekcjami multimedialnymi Izumi Yoshidy – autorki tekstu, a na co dzień studentki Wydziału Operatorskiego i Realizacji Telewizyjnej łódzkiej filmówki.

Reżyseria – Waldemar Wolański, scenografia – Joanna Hrk, muzyka – Tomasz Walczak, asystent reżysera – Izumi Yohida. Obsada: Dorota Fluder, Lidia Lisowicz, Katarzyna Morawska, Jacek Maksimowicz, Tadeusz Ksiądzyna, Sylwester Kuper.

Bilety: 15 zł normalny i 32 zł rodzinny (dla trzech osób)

Ogłoszenia

Czytaj również

Muflon zaprasza na koncert Jacka Kleyffa  

Ulica Tabaki gotowa

Energetyczny prolog!

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~mamа 2-10-2014 17:52
Świetna sztuka nie tylko dla dzieciaków, ale dla całych rodzin. Mądra i pouczająca. Warto pójść, zamiast na kolejne odgrzewane kotlety miałkiej jakości serwowane nam przez Norwida.
~tata 5-10-2014 21:46
Bardzo ciekawa sztuka, dobre lalki, słabsza animacja, ale i do niej również pasuje argument ( słaby bardzo ) o odgrzewanych kotletach, widziałem ją w poprzednim sezonie ;) To naprawdę nie jest powód, by inni nie mogli oglądać sztuki np za rok :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Manewry: pościg, strzały, 30 rannych

Koncert Papieski z KSON–em

Zaczytaj się z Jelonką.com

Zaczytaj się z Jelonką.com

Ceramiczna wystawa

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
727
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%