MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Piechowicka młodzież ma swój skatepark! (foto)

Wiadomości: Region
Wtorek, 12 sierpnia 2014, 14:35
Aktualizacja: 14:43
Autor: Angela
Fot. UM Piechowice
Do tej pory młodzi miłośnicy ekstremalnej jazdy na bmx–ach, rolkach czy deskorolkach jeździli po lesie na prowizorycznym, własnoręcznie zrobionym torze, w parkach lub na placu przy sklepie Biedronka w Piechowicach. Od piątku (8.08) mają w końcu swój plac, na którym nikomu nie przeszkadzają i bezpiecznie mogą realizować swoje pasje.

Montaż urządzeń na terenie przy dworcu PKP w Piechowicach trwał trzy dni i w piątek odebrano instalację skateparku.

- O potrzebie wybudowania takiego skateparku młodzi mieszkańcy mówili już w minionym roku, ale trzeba było zabezpieczyć pieniądze na ten cel, bo cała kwota pochodzi z budżetu gminy – mówi Marta Głowala, insp. ds. turystyki i sportu w Piechowicach. - Piechowicka młodzież od pierwszego dnia montażu z niecierpliwością oczekiwała zakończenia robót. Nie mieliśmy takiego obiektu w gminie, więc był on bardzo potrzebny. Teraz plac jest oblegany, szczególnie popołudniami. Użytkownikom przypominamy o przestrzeganiu regulaminu, w tym przede wszystkim o noszeniu ochraniaczy i kasku – dodaje M. Głowala.

Montaż urządzeń wykonała firma TECHRAMPS z Krakowa, która zrealizowała już ponad 120 tego typu inwestycji w kraju i zagranicą. Koszt inwestycji wyniósł ponad 63 tys. zł. Obiekt jeszcze nie jest monitorowany, ale gmina ma w planach montaż kamer na tym placu.

Ogłoszenia

Czytaj również

PSZOK tylko bez zaległości

Szansa na remont "zameczku"

Przebudowa drogi nr 2273D

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~aduszpiechor 12-08-2014 19:13
ale rarytas w piechowicach.... całe dwie rampy... wypasik dla wsioków tylko szkoda ze cena tak wygórowana za 10% tej ceny bym to zrobił w garazu i zamontował na PKP.... kolejna porażka dla burmistrza W.R i jego ekipy...... pogratulować pogratulować........ a wsioki niech się cieszą...
~zyx 12-08-2014 19:58
Brak słów.. Ot cała mi to rozrywka. Kolejne miejsce dla młodzieży gdzie będą mogli siedzieć, pić i Bóg wie co jeszcze.. Szanowny Pan Burmistrz mógłby zrobić w końcu coś pożytecznego.. Sprawić dla dzieciaków jakieś centrum rozrywki w POKu, czy coś w tym stylu, bo potem wszyscy się dziwią, że dzieciaki nie mają co robić i z nudów demolują całe miasteczko.. Jedna wielka porażka... Tyle można by zrobić dla tego miasteczka, ale najlepiej się nie przemęczać i postawić aż dwie rampy, a ludzie niech gratulują i dziękują....
~gość12 12-08-2014 20:21
kolejne miejsce dla bandy z parku
~ 12-08-2014 20:45
PFFFFF piechowicki burmistrz nie ma pojecia chyba jak powinien wygladac skatepark hahahaha bo to nawet nie przypomina tego
~SpEjsON 12-08-2014 22:44
zaraz zaraz te 63.000zł to koszt jednego przedsięwzięcia czy 120 takich parków?
~ 13-08-2014 1:30
A co tam robi niebieska "stonka" z tfu... Wrocławia (zdj. nr 2)?
~ 13-08-2014 20:38
jak codziennie jadę tą kolejową to aż mnie skręca na widok tego bezmyślnego wydawania pieniedzy. Nie wiem kto to wymyślił ale powienien pokazać jak się jeździ.
~mieszkanka 14-08-2014 21:36
Moim zdaniem to swietna sprawa.chlopcy msja pasje...nie siedza przeg komputerem całymi dniami jak reszta.i nie tylko piłką nożną zyja Piechowice.bo dla mlodziezy to nic niema poza boiskiem.mi sie pomysł podoba i mam tylko nadzieje ze użytkownicy poszanuja te ramoy i beda pilnowac sirbir nawzajem zeby tego nie zniszczyć.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Zamknięta droga od Przełęczy Kowarskiej

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Polacy wybierają prezydenta (aktualizacja)

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
470
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%