MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Piechowice: Więcej na utrzymanie dróg

Wiadomości: Piechowice
Piątek, 24 lutego 2017, 17:18
Aktualizacja: Sobota, 25 lutego 2017, 8:29
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W czwartek (23.02) w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Piechowice odbyła się XXXIII sesja Rady Miasta, podczas której radni zajmowali się przede wszystkim sprawami dróg gminnych. Przy okazji „tłustego czwartku” nie zabrakło pączków...

Posiedzenie odbywało się w przyjaznej, spokojnej atmosferze. Jednogłośnie przegłosowano zasady używania flagi i herbu Miasta Piechowice oraz przyjęto program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz przeciwdziałania bezdomności zwierząt. Podobnie było w przypadku uchwały dotyczącej zaliczenia części dróg o znaczeniu lokalnym do kategorii dróg gminnych, a dyskusja zaogniła się dopiero przy punkcie dotyczącym zmian w budżecie gminy. Część radnych miała zastrzeżenia, że po raz kolejny trzeba dokładać pieniądze do działania Zakładu Usług Komunalnych w Piechowicach.

- Zima już dała nam w kość, popłynęliśmy na dużą kwotę – tłumaczył Witold Rudolf, burmistrz Piechowic. - Na akcję utrzymania dróg przeznaczymy 50 tysięcy złotych i zobaczymy jak ta zima się „zamknie”. Chcemy też dofinansować ZUK na utrzymanie cmentarza – jest potrzeba prac przy kaplicy – dodał W. Rudolf. W głosowaniu 11 radnych poparło zmiany w budżecie na rok 2017, a 4 było przeciw.

Zgodnie z przyjętą uchwałą każdy, kto będzie chciał korzystać z flagi czy herbu Piechowic (osoby fizyczne i prawne, niebędące instytucjami Miasta) – formalnie będzie musiał się zwrócić o zgodę do burmistrza. - Ja będę tylko wyrażał zgodę, nie będzie żadnej odpłatności – podkreślił Witold Rudolf.

Dodatkowo, za zgodą radnych, do porządku obrad wprowadzono uchwałę intencyjną ws. przystąpienia do projektu partnerskiego pn. „Bliżej przyrody, chroniąc przyrodę – budowa zrównoważonych tras rowerowych MTB w Karkonoszach”, czyli tzw. „single track” o długości ok. 70 km na terenie miasta Jeleniej Góry oraz gmin: Podgórzyn i Piechowice. Tu radni ponownie byli jednogłośnie „za”.

Ogłoszenia

Czytaj również

W KSON–ie dzieje się

Stadion nie dla kibiców – jak długo? [aktualizacja]

Cieplickie place

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~SzybkiiWściekły 25-02-2017 8:51
Kiedy ulice zostaną połatane ?
~Do powyżej 25-02-2017 16:57
Jak kiedy. Tak jak w zeszłym roku, w październiku.
~ 25-02-2017 22:22
Taka bogata gmina a na nic nie maja kasy,wstyd nic nie robia dla spoleczenstwa . Idac calym miastem nie ma smietnikow nie ma gdzie papierka wyrzucic. Wstyd....
~rondo 25-02-2017 23:25
ale nius!?!
~z kąd ta przychylność :P 26-02-2017 11:09
Zdjęcie burmistrza z gazetą "Jelonka" to wcale nie reklama , nie wcale a komu to potrzebne ...buahhahahahahahahahaha
~miloe 26-02-2017 21:57
może by pomyśleć o parkingach w Piechowicach . W centrum stoi od lat rozpoczęta budowa może by prz wznaczyć ten teren na parking.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Skatepark za frekwencję?

Norweska Dolina Luxury Resort***** – 4 dzieci gratis, poleca ITAKA

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Co z wodą w zalewie złotoryjskim?

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
606
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%