MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Piechowice nadal ze starą siecią szkół

Wiadomości: Piechowice
Środa, 11 października 2017, 8:24
Aktualizacja: 18:29
Autor: WAC
Fot. WAC
Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu wydał dwa orzeczenia dotyczące sieci szkół w Piechowicach. Rozstrzygnięcie WSA we Wrocławiu można określić mianem połowicznego sukcesu samorządu Piechowic.

Z jednej strony sąd utrzymał w mocy rozstrzygnięcie nadzorcze Wojewody Dolnośląskiego uznające za nieważną uchwałę Rady Miasta w sprawie dostosowania sieci szkół do zmian wynikających z reformy edukacji. Z drugiej unieważnił opinię Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, który negatywnie ocenił rozwiązanie przyjęte przez samorząd Piechowic, przewidujące że w mieście będzie funkcjonowała jedna szkoła podstawowa, w dwóch obiektach. W obecnej szkole podstawowej przy ul. Szkolnej miałyby się uczyć dzieci z klas IV - VIII, zaś w budynku gimnazjum przy ul. Tysiąclecia z klas I - III. Kurator wydając swój sprzeciw podniósł argument, że oba budynki są od siebie za bardzo oddalone.

Rozstrzygnięcie WSA oznacza, że w Piechowicach obowiązuje nadal sieć szkolna sprzed reformy edukacji. - W tej chwili rozważamy, czy odwołamy się od niekorzystnego dla nas orzeczenia dotyczącego rozstrzygnięcia nadzorczego wojewody – mówi burmistrz Piechowic Witold Rudolf. - Oczekujemy też na ruch kuratora w kwestii czy on zaskarży do Naczelnego Sądu Administracyjnego orzeczenie dotyczące swojej opinii. Tak czy inaczej unieważnienie tej ostatniej daje nam ważny argument w dalszych rozmowach z kuratorem, gdyż w przyszłym roku ponownie będziemy musieli podjąć znów uchwałę o sieci szkół. Nadal jesteśmy przekonani że w naszym mieście powinna istnieć jedna podstawówka, w dwóch budynkach – dodaje burmistrz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Do kertoipa 11-10-2017 12:56
Piechy to stolica PiSaków.
~jola kont 11-10-2017 13:07
tam wystarczy jedna szkoła w jednym budynku
~ 11-10-2017 13:24
jasne ze starczy niech sie dzieci gnierzdza w jednym budynku a ten drugi dac dla moherowych beretów niech tam spiewaja
~elomoto 11-10-2017 20:01
I tu widać że reforma sądów jest potrzebna ...
~Etem 13-10-2017 9:05
To nie prawda że Piechy są Pisowskie, to w całości pier. ..ny PoPeSeLeK .
~Kosa 13-10-2017 9:49
Nie starczy jedna szlola podstawowa!!! Dzieci z klas pierwszych i ich rodzice mieli obiecane ze dzieciaczki beda chodzily TYLKO na godzine 8ma,a chodza na 9.50. Poza tym gdzie tak jest zeby dzieci mialy lekcje religii na sali lustrzanej(sala w-f) 😤 parodia!!!! A w kolejnym roku szkolnym dojda kolejne klasy pierwsze 😯😯😯
~xxx 15-10-2017 6:26
Popieram wypowiedź "~Kosa". Dzieci z klas pierwszych mają jedną wspólną małą klasę gdzie nic się nie mieści. Nie mogą nawet zostawić książek. XXI wiek a tu jak za króla Ćwieczka...
~Aaa 15-10-2017 9:08
Budynek na tysiąclecia stoi prawie pusty, a dzieci do podstawówki chodzą na dwie zmiany. Mają wspólne sale. Nasza klasa 3 też ma religię na sali lustrzanej w-f. Jak spytałam dziecka jak piszą w zeszytach to odpowiedział że na leżąco. Szkoda że na Tych dobrych zmianach cierpią nasze dzieci.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Finał konkursu Uczę się bezpiecznie żyć

Pożegnanie starszaków

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
202
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%