MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Pięć milionów złotych dla szpitala „Wysoka Łąka”

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Poniedziałek, 31 października 2011, 8:03
Aktualizacja: 8:04
Autor: Angela
Zarząd województwa dolnośląskiego podpisał umowę na dofinansowanie remontu budynku szpitala „Wysoka Łąka” oraz przebudowy oddziału ftyzjatrii w Kowarach. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Remont szpitala, w tym jego dachu i fundamentów, ma być realizowany od stycznia 2012 do stycznia 2013 roku. Przebudowa oddziału pulmonologicznego wraz z jego doposażeniem w nowoczesny sprzęt ma się rozpocząć w marcu przyszłego roku. Przeprowadzenie tych inwestycji samorząd województwa dolnośląskiego obiecał podczas łączenia placówki w Kowarach ze Szpitalem Wojewódzkim w Jeleniej Górze.

– Umowę do na to dofinansowanie podpisałem kilka dni temu. Chcę podkreślić, że funkcjonowanie szpitala „Wysoka Łąka” jest dla nas bardzo istotne i dlatego chcemy, by działał on jak najlepiej. Wbrew niepokojom załogi, która miała sporo wątpliwości przy łączeniu placówki ze Szpitalem Wojewódzkim w Jeleniej Górze, dotrzymaliśmy słowa i te pieniądze już są na koncie szpitala „Wysoka Łąka” – powiedział Jerzy Łużniak, wicemarszałek dolnośląski.

Inwestycja w 85 procentach jest dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego, a pozostała kwotę przekazał samorząd województwa dolnośląskiego.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radni KO przeciw kupcom?

Wokół Ratusza – to warto zobaczyć!

WOŚP prowadzi nabór wolontariuszy  

Zamknięty szlak przez Kocioł Łomniczki

O rozpadających się górach

Będzie kręcone!

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

W Filharmonii dla Niepodległej

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
977
Tak
65%
Nie
28%
Nie wiem
7%