MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Pięć medali w Dzierżoniowie

Wiadomości: Dzierżoniów
Wtorek, 11 lutego 2014, 14:49
Aktualizacja: Środa, 12 lutego 2014, 16:28
Autor: MDvR
Fot. użyczone
W sobotę, 8 lutego po raz trzeci w historii odbyły się zawody No Gi Fight Dzierżoniów i po raz kolejny na miejscu zameldowała się ekipa z Rio Grappling Jelenia Góra. W tym roku nasi fighterzy przywieźli aż pięć medali: po dwa złote i srebrne, a także jeden brązowy.

Co ciekawe dwa z nich przywiozły kobiety. Roksana Wójcik wywalczyła złoto w kategorii +56kg, a Katarzyna Witlib wróciła ze srebrem rywalizując w kategorii -56kg. Pozostałe krążki do kolekcji dołączyli Dawid Kopka – złoto -96kg, Rafał Lawro – srebro -81kg juniorzy oraz Paweł Śliwiński -74kg.

Roksana wygrała wszystkie swoje walki przed czasem, pokazując swoją zdecydowaną wyższość. Katarzyna niestety poległa w finale walcząc z dużo bardziej doświadczoną rywalką. Dawid w bardzo ładny sposób rozprawił się z rywalami, prezentując lepsze wyszkolenie zapaśnicze i kontrolując rywali doprowadził walki do końca. Debiutujący na zawodach Rafał, także pokazał się z bardzo dobrej strony. Stawiając pod presją rywali zmuszał ich do błędu, niestety w finale zmierzył się z bardzo dobrym zapaśnikiem, niestety popełnił błąd i dał się sprowadzić do parteru. Pod koniec walki Rafał zaczął odrabiać straty, ale zabrakło mu kilku sekund do rozstrzygnięcia walki na swoją korzyść. Paweł startował w najmocniej obsadzonej kategorii w której startowało aż 21 zawodników. Nasz zawodnik walczył bardzo spokojnie, wykazał się dużym opanowaniem, wykorzystywał błędy rywali i systematycznie nabijał punkty, co doprowadziło go do zdobycia brązowego medalu.

- Jestem bardzo zadowolony z rozwoju naszych młodych zawodników. Mam nadzieję, że zostaną z nami jak najdłużej. Niestety emigracja do większych miejscowości daje nam się we znaki. Ukształtowani zawodnicy, którzy byli z nami od wieku juniora wybierają szkoły wyższe w większych miastach, przez co tracimy już bardzo przyzwoitych medalistów. Niestety problemy z salą które dały nam się mocno we znaki sprawiły zatrzymanie się rozwoju klubu przez pewien czas, jednak współpraca z siłownią Body- Gym Kuźnia w Cieplicach, dla której składamy serdeczne podziękowania pozwoliła nam wrócić na stary tor i znowu szkolić medalistów. Chcielibyśmy podziękować: Miastu Jelenia Góra, Body- Gym Kuźnia, Yerba Mate JG i Growshop Sioubiz za wspieranie naszego klubu i możliwości dalszego rozwoju sportowego – wyznaje wiceprezes klubu Mateusz Bubin.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

200 pieczątek w 24 godziny

Za nami drugi turniej

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~MZ 11-02-2014 16:17
brawa dla startujących i na tym koniec pochwał, całe szczęście że mój epizod z tym klubem mam za sobą, prowadzący zajęcia bez przygotowania i zaangażowania i lubią szydzić z osób którym coś nie wychodzi żenada Panowie
~Hejter102 11-02-2014 16:25
Dobry hejt jak śmietana :) klub białych pasów ? Tam sie nikt nie rozwija ?
~znajomy 11-02-2014 16:34
Może hejterzy sami wystartują i pokażą na co ich stać,nie bo po co ! lepiej siedzieć przed komputerem i pierdzieć w stołek,pisać głupie komentarze.Sami coś zróbcie a potem piszcie.bardzo dobry klub,dobrze rozwijający się i odnoszący sukcesy :)
~MZ 11-02-2014 19:57
Hahahahahahaaaaaa dobry klub :) żart miesiąca. Tułają sie z miejsca na miejsce i płaczą ze ich nikt nie lubi i tak im źle.
~Do Mz 11-02-2014 20:35
A skąd wiesz ,ze ich montaż nie chce ,ze tulaja się z miejsca na miejsce jak Ty do niech nie należysz !!!! Ciebie nikt nie chciał pewnie ,a teraz krytykujesz innych . Prawdziwy sportowiec taki nie jest . Pewnie siedzisz bez żadnych znajomych na Internecie i krytykujesz .Wyjdz z tego wirtualnego świata i żyj ,a nie negujesz innych .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kolejny sukces, Kasia Tkacz mistrzynią Mazowsza!

Staranował samochodem trzy pojazdy

Nie ma rady na wandali?

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
685
Tak
20%
Nie
75%
Nie wiem
5%