MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Pięć medali jeleniogórzan!

Wiadomości: Bydgoszcz
Niedziela, 17 czerwca 2018, 12:03
Aktualizacja: 12:05
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Zawodnicy Startu Simet Jelenia Góra: Bogusław Zagrodzki, Kamil Skitek oraz Kamil Przystajko wystartowali w dniach 8–10 czerwca w Bydgoszczy w lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski osób niepełnosprawnych. Z zawodów przywieźli aż pięć medali – 3 srebrne i 2 brązowe.

W pierwszym dniu Mistrzostw Polski doskonale zaprezentował się Bogusław Zagrodzki, który w pchnięciu kulą w kategorii F32 z wynikiem 6,64 m (382 pkt), zdobył drugie miejsce i tytuł wicemistrza Polski. Nasz zawodnik poprawił przy okazji swój rekord życiowy. Równie dobrze w tej samej kategorii zaprezentował się Kamil Skitek, pchając kulą na odległość 5,35 m (153 pkt) i sięgając po brązowy medal.

W drugim dniu mistrzostw bardzo dobrze w konkurencji rzutu maczugą w kategorii F32 zaprezentował się Kamil Skitek. Nasz lekkoatleta uzyskał wynik 23,13 m (437 pkt) i wywalczył drugą lokatę, ustanawiając dodatkowo nowy rekord życiowy w maczudze. W tej samej konkurencji Bogusław Zagrodzki rezultatem 18,83 m (207 pkt) ponownie zapewnił sobie trzecie miejsce i brązowy medal. Kamil Przystajko w rzucie oszczepem z wynikiem 14,15 m (366 pkt) zdobył drugą pozycję, zostając tym samym wicemistrzem Polski w kategorii F33.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Przed nami decydujący turniej

Tenisowe zmagania przy Sudeckiej

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

Wraki wróciły po przerwie

Śmierć na żwirowni

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1035
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%