MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Pięć lat bez naszego Papieża

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 2 kwietnia 2010, 14:30
Aktualizacja: 14:31
Autor: Angela
Fot. Jelonka.com
Wielki Piątek w tym roku zbiegł się z piątą rocznicą śmierci Jana Pawła II. W całej Polsce msze święte za duszę Wielkiego Polaka zostały przeniesione na 10 kwietnia. W Jeleniej Górze obchody przebiegną w ciszy i modlitwie.

Zapytaliśmy mieszkańców, czy po pięciu latach od kiedy Jan Paweł II odszedł do Domu swojego Ojca, jeleniogórzanie pamiętają o modlitwie za jego duszę?
Dla pani Ludmiły Rozumejko miesiąc, w którym zmarł Jan Paweł II jest wyjątkowy. Kilka dni później jej syn zginął bowiem w tragicznym wypadku. Dlatego pani Ludmiła o modlitwie i zapaleniu lampki nigdy nie zapomina. Modlić się będzie i dzisiaj, po zakupach i upieczeniu ciasta.

O uczczeniu tego dnia w wyjątkowy sposób pamięta też pan Janusz z Jeleniej Góry. Co roku jedzie na Aleję Jana Pawła II i zapala świeczkę, modli się przy Krzyżu Milenijnym. Co roku też w tym dniu odwiedza groby swoich rodziców.
– To Wielki Polak nasz, Ojciec Święty, Bóg nasz, Kochamy naszego Jana Pawła II, tylko dziwię się, że jeszcze nie wynieśli Go na ołtarze, czekamy, aby było to jak najszybciej – mówi.

Justyna i Aleksandra Bubin o rocznicy śmierci Wielkiego Polaka pamiętały co roku. Przyznają, jednak, że ten rok jest wyjątkowy. Jak wielu innym mieszkańcom pochłoniętym przygotowaniami do świąt, o rocznicy śmierci Wielkiego Polaka, przypomniały media.
– O rocznicy śmierci Papieża, bo usłyszałam o tym w radiu i telewizji. Przed tymi świętami i przed tym zawirowaniem gdzieś to uciekło. Jeszcze pięć lat temu nie było świąt, teraz nagle święta zbiegły się z tym wydarzeniem, więc chyba to gdzieś umyka. Zapalimy dzisiaj świeczkę przy ul. Jana Pawła II.

0 Dlaczego warto pamiętać i czcić rocznice śmierci papieża? Bo to był Wielki Człowiek, który bardzo dużo zrobił dla nas, był osobą, która zrzeszyła cały świat, wszystkie narody, był iskierką nadziei dla ludzi – mówią.

Sylwia Niedzielska dodaje, że Jan Paweł II nie był tylko głową Kościoła, ale człowiekiem, który scalił całą ludzkość.
- Zapomnieć o Jego śmierci to jak zapomnieć o jednym z najważniejszym wydarzeń w historii człowieczeństwa. Trzeba pamiętać o tym, że w trakcie pogrzebu Papieża Jana Pawła II wszyscy ludzie, wierzący i niewierzący, zjednoczyli się i uczestniczyli w tych obchodach. Dla mnie jest naturalne, że co roku udaje się do Kościoła, jeżeli jest to możliwe, na mszę św.. Jeżeli nie ma mszy, jak np. w tym roku, to pójdę na apel i będę się modlić z innymi ludźmi w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu – mówi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Park już gotowy

Spór o edukację seksualną

Manewry: pościg, strzały, 30 rannych

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~as 2-04-2010 22:10
Oto jest właśnie polska choroba,na którą nie ma i nie będzie szczepionki.....
*piipi* 2-04-2010 22:41
..*inni umarli to mają w Niebie wieczny odpoczynek,a Nasz Jan Paweł II ..ma *tam duzo pracy ! ..z grzesznikami ziemskimi ,którzy w modlitwie proszą o .. wstawiennictwo do Stwórcy !
~Ciągle ciemność 3-04-2010 13:12
Niech uważa na przelatujące satelity.
~ 3-04-2010 20:04
mam pytanie: co komu przeszkadzała Al. Konstytucji 3 Maja? kilka lat temu przemianowano ją na ul. Jana Pawła II. pamięć po pierwszej w europie i drugiej na świecie konstytucji nie była warta zapamiętania?
~gosc123 3-04-2010 21:55
Co to za głupie komentarze! Wstyd! Wraz z naszym papieżem umarło to z czego Polska mogła być naprawdę dumna! Czy kogoś na tym świecie można porównać do Jana Pawła II ? To był jedyny prawdziwy i niepowtarzalny autorytet jaki kiedykolwiek istniał ! Czasami wydaje mi się że obcokrajowcy potrafią bardziej docenić osobę JPII niż niektórzy Polacy! Moderator powinien się wstydzić a szczególnie za komentarz od "Ciągle ciemność". Papież na pewno mu wybaczy ale ja nigdy, dawać mi go tutaj to nauczę go szacunku do pamięci NAJWIĘKSZEGO POLAKA JAKIKOLWIEK ISTNIAŁ!!!!! (chodzi mi oczywiście o 'Ciągle ciemność' a nie o moderatora).
~ 3-04-2010 22:56
@gosc123 widzę, że jesteś zarażony chorobą, o której mówi @as. obawiam się, że jest to choroba nieuleczalna... Polska może być dumna z wielu polaków, mieliśmy ich trochę przez ostatnie 1000 lat. nie zapomnij o Koperniku, Kościuszce, Skłodowskiej-Curie. oni również mieli wpływ na losy świata.
~do gościa123 6-04-2010 9:43
Widzę pajacyku, że dosyć wybiórczo rozumiesz nauki waszego kościoła! Papież wybaczy (ciekawe jak, jak nie żyje) a ja nie! Pokazujesz zakłamanie waszej religii! "Dawać mi go tutaj to nauczę go szacunku" - chcesz wyjść na solówkę? Zapraszam!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nowy man dla OSP

Forum Turystyczne

Nagrody dla nauczycieli

Trudny dojazd do SP 3

Stop marginalizacji średnich miast

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
746
Tak
15%
Nie
64%
Nie wiem
21%