Czytających: 11321

Świat: Pięć goli Koceli

Piątek, 10 sierpnia 2007, 0:00
Udany początek Młodzieżowej Reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy w piłce ręcznej w Izmirze w Turcji

Od zwycięstwa rozpoczęły swój start w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w piłce ręcznej reprezentantki Polski pokonując Hiszpanię 31:27 (15:15). Tym samym nasze dziewczyny uczyniły duży krok ku osiągnięciu celu stawianemu reprezentacji przed mistrzostwami czyli wyjściu z grupy. Wywalczą je dwie najlepsze drużyny w której oprócz Polek i Hiszpanek grają Austriaczki i Rumunki. W meczu tych drużyn górą były Rumunki 33:29.

W pojedynku z Hiszpanią w pierwszoplanowych rolach wystąpiły dwie zawodniczki Finepharmu Jelenia Góra Agnieszka Kocela i Monika Maliczkiewicz. A. Kocela spędziła na parkiecie jako jedyna z całej kadry pełne 60 minut gry i zdobyła pięć goli. M. Maliczkiewicz była pierwszą bramkarką reprezentacji, grając ponad 58 minut. Trzecia z jeleniogórzanek w kadrze Marta Dąbrowska przebywała na placu gry nieco ponad sześć minut i nie udało jej sie w tym czasie wpisać na listę strzelców.

Jutro w drugim pojedynku na mistrzostwach Polska zmierzy się z faworyzowana Rumunią, czyli aktualnym wicemistrzem świata.