MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Piąty odcinek serialu o ścieżkach rowerowych

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 9 sierpnia 2012, 17:59
Aktualizacja: Piątek, 10 sierpnia 2012, 17:40
Autor: MDvR
Fot. archiwum
Dzięki uprzejmości Michała Rażniewskiego przedstawiamy piąty odcinek serialu o ścieżkach rowerowych w Jeleniej Górze.

- Mamy mały jubileusz – to już piąty odcinek serialu o ścieżkach rowerowych w Jeleniej Górze. Od kilku tygodni dokumentuję ich aktualny stan. Mogę mieć tylko nadzieję, że moje intencje nie zostaną źle zrozumiane. Moim skromnym zdaniem trzeba ukazywać realia jazdy rowerem po naszym mieście. Chociażby po to, aby po kilku latach można było porównać co zostało faktycznie zrobione, co uległo poprawie...

W zasadzie powinienem ograniczyć się do zdjęć filmowych. Komentarz zawsze będzie zabarwiony subiektywizmem. Obiektyw kamery przeciwnie, demaskuje papierowe opisy stanu faktycznego, pokazuje bezlitośnie nierówne nawierzchnie, zapuszczone, nieprzycinane trawniki, śmieci… Pokazuje sytuacje kiedy to rowerzysta zmuszony jest do bezsensownego prowadzenia roweru, zamiast na nim jechać (do czego został wynaleziony). Obraz broni się sam. Ja jednak z rozpędu powiem coś jeszcze. Subiektywnie. A film zobrazuje rzeczywistość po raz kolejny… A więc negatywy? Nie, nie tylko negatywy! Pod koniec tego odcinka pokażę Wam piękną ścieżkę – a właściwie drogę pieszo-rowerową, którą niedawno jechałem przez Kotlinę Jeleniogórską.

Zanim jednak do tego miejsca dojdziemy – przedstawiam kolejne obrazki naszej szaro-rowerowej rzeczywistości... - wyznaje Michał Rażniewski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Powrót imprez rowerowych

Czyżby Andrzej Duda?

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~T.S. 9-08-2012 20:28
Wiele wody w Bobrze upłynie, nim pewne "bariery rowerowe" przestaną istneć w naszej kotlinie... Też leży mi na sercu kwestia komfortu jazdy rowerem po Jelonce i okolicach.., jednak to trochę walka z wiatrakami! Jelenia Góra... i jedziesz w dobrym kierunku... Od słów, do czynów daleka droga, jak widać:-( Pozdrawiam.
~psps 10-08-2012 9:43
Panie Michale, a może ma Pan stronę z trasami przyjemniejszymi ?
~Michal R 10-08-2012 9:54
Panie psps! Rozumiem, że się już Panu znudziły ścieżki miejskie :) Odpowiadam. Prosze bardzo - oto moje trasy rowerowe: 1. www.michalrazniewski.com - czyli wyprawy po świecie, Polsce i okolicach Jeleniej Góry. 2. http://www.aesculap.com.pl/jelenia_lysa1.html filmy - trasy w okolicach Łysej Góry.
~sonia39 10-08-2012 17:14
pozdrowienia dla pana, który codziennie ok 7.00 jeżdzi, mimo ściezki rowerowej, szosą z Zabobrza do Maciejowej. A może by tak samochodem po ściezce?
~do soni 10-08-2012 18:20
... masz jakąś manię na punkcie tego człowieka? ile można o tym pisać..!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Szansa na remont "zameczku"

Konkurs na dotację dla klubów ligowych

Sięgnęli po medale w siatkówce plażowej

Polacy wybierają prezydenta (aktualizacja)

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
470
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%