Polana Jakuszycka: Piątka na Polanie Jakuszyckiej

Wtorek, 26 stycznia 2016, 13:12
Aktualizacja: 13:16
Autor: Organizator
Piotr Michałek (Jaworzynka) i Katarzyna Witek (Warszawa) z Teamu nabiegowkach.pl zwyciężyli w biegu narciarskim na pięć kilometrów – pierwszym w cyklu Enervit Classic 5–10–15. Zawody rozegrano w sobotę (23.01) na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie.

182 biegaczy z całej Polski i Czech rywalizowało na dwuipółkilometrowej pętli, którą pokonali dwukrotnie. Trasa była dość wymagająca, pełna krótkich podbiegów i zjazdów, jak również zakrętów. Wytyczona została na Polanie Jakuszyckiej i w pobliskim lesie. Dzięki temu wszystkie inne trasy (długości około 50 km), przygotowywane przez Stowarzyszenie Bieg Piastów, zostały udostępnione dla turystów na biegówkach. Zawody zostały rozegrane w świetnej, przyjacielskiej atmosferze.

Enervit Classic 5-10-15 to cykl trzech biegów narciarskich na 5, 10 i 15 km. Rozgrywany jest po raz drugi. Udział w nim można potraktować jako przygotowanie do startu w Biegu Piastów na początku marca.
Kolejne biegi Enervit Classic odbędą się 31 stycznia (dystans 10 km) i 13 lutego (15 km). Zapisy na bieg-piastow.pl i na datasport.pl.

Organizatorem Enervit Classic 5-10-15 jest Stowarzyszenie Bieg Piastów.