MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątka na Polanie Jakuszyckiej

Wiadomości: Polana Jakuszycka
Wtorek, 26 stycznia 2016, 13:12
Aktualizacja: 13:16
Autor: Organizator
Fot. Użyczone/Archiwum Stowarzyszenia Bieg Piastów
Piotr Michałek (Jaworzynka) i Katarzyna Witek (Warszawa) z Teamu nabiegowkach.pl zwyciężyli w biegu narciarskim na pięć kilometrów – pierwszym w cyklu Enervit Classic 5–10–15. Zawody rozegrano w sobotę (23.01) na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie.

182 biegaczy z całej Polski i Czech rywalizowało na dwuipółkilometrowej pętli, którą pokonali dwukrotnie. Trasa była dość wymagająca, pełna krótkich podbiegów i zjazdów, jak również zakrętów. Wytyczona została na Polanie Jakuszyckiej i w pobliskim lesie. Dzięki temu wszystkie inne trasy (długości około 50 km), przygotowywane przez Stowarzyszenie Bieg Piastów, zostały udostępnione dla turystów na biegówkach. Zawody zostały rozegrane w świetnej, przyjacielskiej atmosferze.

Enervit Classic 5-10-15 to cykl trzech biegów narciarskich na 5, 10 i 15 km. Rozgrywany jest po raz drugi. Udział w nim można potraktować jako przygotowanie do startu w Biegu Piastów na początku marca.
Kolejne biegi Enervit Classic odbędą się 31 stycznia (dystans 10 km) i 13 lutego (15 km). Zapisy na bieg-piastow.pl i na datasport.pl.

Organizatorem Enervit Classic 5-10-15 jest Stowarzyszenie Bieg Piastów.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mikołajkowe zmagania siatkarskie

Puchar makroregionu Oyama

Bieg Niepodległości

Studium na początek

Motocykliści dla Niepodległej

Radni KO przeciw kupcom?

Marcin Wyrostek patriotycznie

Jubileusze małżeńskie

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
832
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%