Jelenia Góra: Piątek trzynastego – szczęśliwy dla Energii Pro i Kaji Matex.

Piątek, 13 czerwca 2008, 23:41
Aktualizacja: Sobota, 14 czerwca 2008, 11:37
Autor: Mateusz Banaszak
Do sporych niespodzianek, doszło zarówno w pierwszym jak i drugim połfinale letniej edycji ligi biznesu.
W pierwszym półfinale FC Temida – triumfator zimowej edycji ligi biznesu przegrał z Energią Pro 2:4, a faworyzowany Dolfamex uległ Kaji Matex 1:3.
W sobotnim finale spotkają się Energia Pro i Kaja Matex

Temida mimo prowadzenia 2:0 w pierwszej połowie, nie potrafiła „dowieźć” zwycięstwa i przegrała z rewalacją rozgrywek Energią Pro.

Zaczęło się od akcji Temidy, którą pięknym strzałem z woleya zakończył Kamil Sałapa, dając swojej drużynie prowadzenie.
Energia Pro groźnie odpowiadała, ale nie potrafiła wykończyć skutecznie akcji.

Zemściło się to na piłkarzach Energii, bo chwilę później zrobiło się 2:0 dla Temidy.
Piłka po strzale Roberta Stefaniaka odbiła się od Łukasza Janika i wpadła do bramki - tuż obok zaskoczonego bramkarza Energii – Marcina Nalewajczyka

Wydawało się, że piłkarze Energii nie będą w stanie nawiązać walki z silną drużyną Temidy. Jednak udało im się strzelić bramkę kontaktową, a do siatki trafił błyszczący formą w tym meczu Piotr Mrowca

To dało nadzieję pikarzom , że mogą wygrać w tym meczu . Wiara sprawiła cuda, bo już pięć minut później na listę strzelców ponownie wpisał się P. Mrowca który, silnym strzałem w okienko po raz drugi zaskoczył bramkarza Energii.

Temida nie potrafiła już skutecznie odpowiedzieć, na domiar złego defensywa zaczęła popełniać mnóstwo błędów.

Po jednym z takich błędów Energia zdobyła kolejną bramkę, tym razem bramkarz Temidy – Daniel Blocen nie poradził sobie ze strzałem Piotra Gwaja i do przerwy Energia niespodziewanie prowadziła z Temidą 3:2

Po zmianie stron, Temida atakowała ale nie potrafiła przypieczętować przewagi bramką. Ani Kamil Sałapa, ani Robert Stefaniak nie mogli pokonać szalejącego w bramce Nalewajczyka.

Dodatkowo piłkarze Temidy w miarę upływu czasu tracili zbyt dużo sił, nie wytrzymywali tego meczu kondycyjnie - co zostało z zimną krwią wykorzystane przez piłkarzy Energii. Podmęczonego rywala dobił Tomasz Palimonka i było już po meczu.
Energia wygrywa 4:2 i jako pierwsza awansuje do finału.

„Zabrakło sił, zabrakło naszym chłopakom i mnie wybiegania – nie wytrzymaliśmy kondycyjnie. Ponadto źle podeszliśmy do spotkania taktycznie i nie potrafiliśmy upilnować napastników Energii – co sprawiło że w pierwszej połowie straciliśmy, aż 3 bramki – powiedział po spotkaniu Kamili Sałapa - zdobywca pierwszej bramki dla Temidy Kamil Sałapa

FC Temida – Energia Pro 2:4 (2:3)
Bramki: Sałapa, Janik, Mrowca x2, Gwaj, Palimonka

Temida : D. Blocen – R. Stefaniak, B. Gajewski, Ł.Janik, K. Sałapa, P. Gregier, B. Głowacki, D. Bienias, J. Janik, R. Zambert

Energia Pro: M. Nalewajczyk, D. Celencewicz, Z.Popiel, P.Gwaj, M.Najmrodzki, P. Mrowca, T.Malimonka

W drugim półfinale również nie brakowało emocji.
Mimo, że nie oglądaliśmy bramek w pierwszej połowie, piłkarze walką i zaangażowaniem pokazali jak bardzo chcą awansować do finału tegorycznych rozgrywek. Bliżej zdobycia bramki byli piłkarze Dolfamexu, lecz brakowało skuteczności.

W drugiej połowie jako pierwsi "cios" zadali piłkarze Dolafamexu, którzy po doskonałej, składnej akcji zakończonej strzałem Radosława Koguta mogli cieszyć się z prowadzenia.

Długo nie trwała radość R. Koguta i jego drużyny, bo chwilę poźniej po strzale Sopinki padło wyrównanie dla Kaji Matex.

Po zdobytej bramce Kaja grała odważniej, stawiając wszystko na jedno na kartę. I opłaciło się, bo 5 minut później strzelili oni kolejną, dającą prowadzenie bramkę. Atamowym strzałem popisał się Podobiński , a w końcówce spotkania na 3:1 podwyższył Woboszyn – ustalając wynik spotkania.

Dolfamex – Kaja Matex 3:1 (0:0)
Bramki. Kogut, Sopinka, Podobiński, Woboszyn

Kaja Matex: S.Skupin – M. Sopinka,J.Woboszyn, M.Tkaczak, B. Gurazda, P.Rębisz, S.Trzeciak, A.Podobiński, K. Gurazda

Dolfamex : J.Miturski – N.Wiśniak, D. Malinowski, A.Piekarski, D. Czechowski, R. Kogut, D. Loba, K.Sokołowski, C.Witkowski, K.Jasnos

Jutro ( sobota 14 czerwca) rozstrzygnięcie letniej edycji ligi biznesu.

Godz 14.00 – 20.00 podsumowanie zawodów (grill, zabawy dla dzieci)