MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Piastowska komisja śledcza

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 1 kwietnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 1 kwietnia 2006, 8:42
Autor: Łukasz
Fot. rylit
Zamiast 9 milionów złotych, remont placu Piastowskiego ma kosztować 13 milionów. Część radnych chce powołać komisję, która ma zbadać przyczyny takiego stanu rzeczy.

Podczas ostatniej sesji radny Kazimierz Klimek zwrócił uwagę na to, że razem z topniejącym śniegiem "wyparowała" również spora część kostki granitowej umieszczona w workach przy pl. Piastowskim 20, którą miało się wyłożyć gołą jeszcze część placu.

Na jego pytanie, czy to nie spowoduje kolejnej podwyżki kosztów remontu reprezentacyjnej części Cieplic, przecząco odpowiedział wiceprezydent Józef Sarzyński. Zapewnił, że tak się nie stanie, bowiem w tym względzie ryzyko ponosi inwestor.

Wcześniej radny Józef Gajewski wytykał inne błędy projektantom. Jego zdaniem kostka brukowa położona będzie za wysoko. To może spowodować w przypadku opadów deszczu zalanie piwnic w kamienicach, które znajdują się przy placu Piastowskim.

Niektórzy radni chcieli powołania komisji śledczej w sprawie nawierzchni cieplickiego centrum. Władze miasta tłumaczą jednak, że nie ma takiej możliwości. Ewentualnymi nieprawidłowościami może zająć się komisja rewizyjna w radzie miasta.

Radni zastanawiają się, jak to się stało, że w ciągu trzech lat od rozpoczęcia remontu (zakończenie planowane jest na koniec sierpnia tego roku) koszty naprawy placu wzrosły z 9 do 13 mln zł.

Tymczasem modernizacja jest bardzo uciążliwa dla kuracjuszy i ciepliczan. Po roztopach reprezentacyjny plac wygląda jak rozorane pole, a ludzie chodzą wydeptanymi w błocie ścieżkami. Na razie nową nawierzchnię położono tylko w rejonie tzw. długiego domu oraz domu uzdrowiskowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Maseczki dla szpitala

Magistrat do remontu

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~student 31-03-2006 21:41
ja mam tylko pytanie odnosnie terenów zielonych na Placu Piastowskim... co sie z tym stało?! i dlaczego? nie mozna bylo wymienić ławek, troche przyciąć tych drzewek i krzaczków? nagle wszystko wycięto, zgarnieto, wywieziono wywrotkami i zieleni juz nie ma... chore zarządzanie moim zdaniem.
~Greg-England 1-04-2006 8:30
Nie że koszty ponosi inwestor!zapuszkować tego,kto wział sobie kostke zeby wyłozyc sobie podjazd pod domem!Proponuje zabrac sie za ludzi odpowiedzialnych za ten manewr!i do puchy!
~kuracjusz 1-04-2006 10:30
A to ciekawe kostka zgineła i milionów niema.A co o tym sądzi Vice Sarzyński i czy był jusz na WOJSKA POLSKIEGO
~też student 1-04-2006 10:55
Nie zdziwie sie jak faktycznie po wiekszych opadach piwnice beda plywac. Wystarczy sie przyjzec juz gotowym odcinkom placu zeby zobaczyc ze wykonanie pozostawia wiele do zyczenia. Brakuje poprostu takich pseudo rowow melioracyjnych jakie sa np. na 1 Maja w centrum i studzienek, ktore zbieraly by wode po opadach!
~wirus 1-04-2006 11:09
Kostki granitowej,nikt nie wyniósł z placu na kwotę 4 melonów,tutaj działają inne mechanizmy znane inspektorom oraz prezydentowi.Może potrzebna jest kasa dla SLD na zbliżające się wybory samorządowe,bo to juz ostatnia szansa.
~Cygan 1-04-2006 14:35
Oszukali nas banda złodzeji Polskich decydentów kurde :)
~Pawłowski 1-04-2006 15:39
Tak tak komuna kombinuje jak może, tylko to im jusz nic nie pomorze
~Aron Pałkin 1-04-2006 16:29
Na zdjęciu nr.6 członek komisji śledczej odpoczywa po ciężkim dniu pracy. Do studenta, przecierz obok jest duży park, za ulicą drugi park, za drugim parkim też dużo zieleni, więc chyba nad dwoma klombami nie ma co płakać. Ławki, to prawda przydały by się, ale czy warto, postawią nowe, to zaraz zasiądą na nich amatorzy biesiad pod chmurką i zniszczą je, zostawiając wkoło pełno śmieci. W tym czasie nasza kochana SM będzie ścigać groźnego przestępcę, który nieprawidłowo zaparkował.
~student 2-04-2006 13:38
do arona: mi chodzilo o to, ze pozbycie sie zieleni podnioslo koszty tej inwestycji chyba o połowe - wywiezienie tego wszystkiego i wyciecie, a pozniej polozenie na tym miejscu calej tej kostki-widmo. paranoja.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Kolorowe wakacje w MDK

Zamknięta droga od Przełęczy Kowarskiej

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Szansa na remont "zameczku"

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
380
Tak
48%
Nie
39%
Nie wiem
13%