Kotlina Jeleniogórska: Piast grał Lotnik awansował

Niedziela, 12 sierpnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 sierpnia 2007, 15:09
W Pucharze Polski Lotnik Jeżów wygrywa rzutami karnymi z Piastem Dziwiszów

W meczu pierwszej rundy piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu jeleniogórskiego Lotnik Jeżów Sudecki pokonał, na wyjeździe 4:1 w rzutach karnych Piast Dziwiszów. W ciągu 90 minut gry żadnej z drużyn nie udało sie pokonać bramkarza rywali. Mecz był dobrym przedsmakiem emocji jakie czekają kibiców w trakcie ruszających w najbliższych dniach rozgrywek ligowych.

Mimo że przed meczem faworytem rywalizacji zdawał się być grający w okręgówce Lotnik, to A klasowy Piast był zespołem zdecydowanie lepszym. Goście z Jeżowa zwycięstwo zawdzięczają znakomicie dysponowanemu bramkarzowi Janowi Szacille. W pierwszej połowie więcej z gry mieli lotnicy jednak z ich przewagi niewiele wynikało, gdyż ich akcjom brakowało zdecydowania i dokładności podań. Znacznie groźniejsze były akcje gospodarzy, z których najdogodniejszą miał w 12 minucie Wojciech Maląg, jednak jego strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wylądował na poprzeczce bramki gości.

Po zmianie stron zdecydowaną przewagę uzyskali gospodarze, jednak nie potrafili pokonać znakomicie dysponowanego J. Szaciłły, lub też mieli problemy z celnością strzałów. Najlepszej sytuacji bramkowej Piast nie wykorzystał w 70 min. Był nią rzut karny podyktowany za faul Roberta Idziego na Piotrze Gryckim. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze od bramki podszedł Krystian Kubicz, jednak jego sygnalizowany strzał obronił bramkarz z Jeżowa. Dwie doskonałe okazje na zdobycie gola zmarnował też Radosław Kogut: w 65 min. nie trafiając z ośmiu metrów do pustej bramki oraz w 83 min. kiedy to jego strzał w zamieszaniu w polu karnym z pustej bramki wybił Robert Jończy.

Jako że po 90 minutach gry wynik był bezbramkowy sędzia zawodów zarządził wykonanie serii rzutów karnych. W niej po celnych uderzeniach Kamila Bojanowskiego, Kamila Grabskiego, Łukasza Zwierzyńskiego i Kazimierza Hamowskiego górą 4:1 byli goście z Jeżowa Ponownie klasą dla siebie był Jan Szaciłło broniąc strzał Piotra Gryckiego. Swoja rolę negatywnego bohatera spotkania potwierdził K. Kubicz, który ponownie nie potrafił wykorzystać jedenastki uderzając futbolówką "panu Bogu w okno". O dziwo jako jedyny swoja szansę na gola w serii jedenastek zamienił bramkarz gospodarzy Szymon Skupin.

W innych meczach: Rudawy Janowice Wielkie pokonały w rzutach karnych 7:6 Orła Wojcieszów(po 90 min. było 1:1), Czarni Strzyżowiec pokonali Woskar Szklarska Poręba 2:1, zaś Olimpia Kowary rozgromiła 7:1 KS Łomnica.

<b>Piast Dziwiszów - Lotnik Jeżów Sudecki 0:0 (karne 1:4)</b>
<b>Piast:</b> Skupin, Gurazda, Kubicz, Pogoda, Wrzal, Seta ( Chwedorowicz 66 min.), Kogut, Pieńkowski, Siatkowski, Grycki, Maląg ( Olejniczak 88 min.)
<b>Lotnik:</b> Raus (Szaciłło 46 min.), Jończy, Idzi (Kowiel 70 min.), Winiarski, Hamowski, Marciniak, Bojanowski, Grabski, Kraiński, Gołąb(Zwierzyński 57 min.), Zieliński (Kowalski - Ciepiela 46 min.).