DZIWISZÓW: Piast Dziwiszów pokonał wicelidera klasy A

Środa, 28 maja 2008, 21:07
Aktualizacja: 21:09
Autor: ROB
W meczu zaległym 24. kolejki klasy A Piast Dziwiszów wygrał 1:0 z Orłem Wojcieszów. Tym samym gospodarze zbliżyli się do rywali na 3 punkty.

W meczu przewagę mieli podopieczni Artura Sety. To właśnie grający trener dziwiszowian zaliczył asystę, po której padł jedyny gol w tym spotkaniu. Seta w 25 minucie wrzucił piłkę przed pole karne gości, a tam pięknym strzałem popisał się Piotr Grycki, pokonując bramkarza Orła.

Goście próbowali doprowadzić do remisu, ale nie stworzyli wielu klarownych sytuacji. Największe zagrożenie pod bramką Piasta było po stałych fragmentach gry. Ostatecznie do końca wynik nie uległ zmianie.

Na 2. kolejki przed końcem Piast Dziwiszów ma 52 punkty a Orzeł Wojcieszów 55. Zmiana miejsc raczej nie wchodzi w grę, gdyż Piast w najbliższą niedzielę gra na wyjeździe trudny mecz z Olimpią Kowary a Orzeł podejmuje u siebie Spójnię Sady.

Nawet jednak gdyby obie drużyny na finiszu zrównały się punktami, drugie miejsce przypadnie piłkarzom z Wojcieszowa, gdyż mają oni lepszy bilans dwumeczu z Dziwiszowem. Jesienią wygrali u siebie 2:0.

Piast Dziwiszów – Orzeł Wojcieszów 1:0 (1:0)
bramka: Grycki 25’