MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

PGNiG sponsorem ekstraklasy piłki ręcznej?

Wiadomości: Polska
Sobota, 29 maja 2010, 16:50
Aktualizacja: 16:53
Autor: arec
Fot. R.Ignaciak
Prawdopodobnie ekstraklasa piłki ręcznej będzie miała sponsora tytularnego. Ma nim zostać PGNiG. W tej sprawie 12 czerwca odbędzie się spotkanie władz ZPRP, Kolegium Ligi oraz prezesów klubów ekstraklasy.

Przyszły sponsor tytularny ekstraklasy podaje na swojej stronie internetowej informację: „PGNiG SA jako oficjalny sponsor Związku Piłki Ręcznej przekaże w ciągu trzech lat środki finansowe na wspieranie organizacji przygotowań, wyposażenia sportowego, rekreacyjnego i oficjalnego, spotkań i turniejów, a także opieki lekarskiej i odnowy biologicznej zawodników.”

Czy taka informacja oznacza, że do kas klubów ekstraklasy wpłyną dodatkowe pieniądze? Zapytaliśmy o to wiceprezesa KPR Jelenia Góra, Michała Matuszewskiego – Na pewno jakieś pieniądze wpłyną, nie wiemy tylko ile. Wszelkie informacje na ten temat otrzymamy 12 czerwca. Na razie ciężko cokolwiek powiedzieć – poinformował Wiceprezes.

Wiadomo tylko, że w halach, w których będą rozgrywane mecze ekstraklasy, zostanie wyszczególnione miejsce na reklamę nowego sponsora, a na rękawkach zawodnicy i zawodniczki będą nosić logo PGNiG.

Przed przyszłym sezonem KPR Jelenia Góra szuka wzmocnień. Obecnie prowadzone są rozmowy z dwoma zawodniczkami, które jeszcze nie podjęły decyzji odnośnie ewentualnego transferu. KPR nie chce zdradzać ich nazwisk, aby macierzyste kluby nie chciały wpłynąć na ich decyzje – Mogę tylko powiedzieć, że jedna z nich jest reprezentantką Polski, a druga młodzieżową reprezentantką kraju – powiedział Michał Matuszewski.

Oprócz Sabiny Kobzar żadna z zawodniczek grających w ubiegłym sezonie w KPR nie opuściła zespołu. Wszystkie piłkarki podpisały z klubem nowe kontrakty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Staranował samochodem trzy pojazdy

Stalowe rumaki w Karpaczu

Znowu auto na chodniku

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Sic 31-05-2010 0:40
Po co kreowac ta tajemnice skoro i tak wiadomo, ze chodzi o takie nazwiska jak Ciepłowska, Leszczyńska, Perek, Górecka - powiedzmy sobie szczerze, ze zadna z nich to obecnie nie jest objawienie ligi choc patrzac na kadre KPR kazda z nich bedzie ponad obecny poziom duzyny. Zycze powowdzenia i mam nadzieje, ze choc jedna zagra w JG, choc nie jet tajemnica, ze oczekiwania zawodniczek sa ponad mozliwosci finansowe klubu. Gdy jednak dojdzie do precedensu i klub zaoferuje wyzszy kontrakt nowej zawodniczce, co ze starymi grajacymi za minimum?
~tentaris 31-05-2010 9:11
Nie ma to jak rozmowy z dziewczynami z innych miast, a delikatne pozbycie się zawodniczej pierwszoligowych...;/ Obiecywano dziewczynom gruszki na wierzbie, one przeprowadzały się do JG, inne grały w JG od zawsze w swojej karierze, a teraz proponuje się im przejście do podrzędnego klubu w Kamiennej Górze ... Więc po co Panie WC prezesie Miszo mówi Pan, że wszystkie zawodniczki zostają w KPR...
~kibic 31-05-2010 9:32
Sorki ale klub to nie przechowalnia. Dziewczyny z 1 ligi (może za wyjątkiem 1-2) nie dość,że grają żenująco to jeszcze czego się spodziewają?Zlatują z 1 ligi a chcą grać w ekstra? dobre! Ja bym im dał wolną rękę w szukaniu klubu i powiedział "do widzenia"!Powtarzam - klub to nie jest przechowalnia.Jeżeli chce się stworzyć dobry klub, to trzeba usunąć takie osoby, które nie pomogą w budowaniu takiego klubu (de facto prawie cała 1 liga) A co do transferów. Ciepłowska i Górecka byłyby bdb wzmocnieniami.Pierwsza ułożyłaby całą grę-i w obronie i w ataku.Druga zastąpiłaby b. słabą Szalek. Oby te 2 transfery doszły do skutku. A 2 pozostałe, cóż oby też do nas przyszły:)
~Sic 31-05-2010 12:21
Oczywiscie zespol potrzebuje wzmocnien, jednak w obecnej sytuacji, gdy dziewczyny graja za mozliwe minimum i czesc z nich musi laczyc gre z praca by jakos zwiazac koniec z koncem zakontraktowanie zawodniczek o mimo wszystko wyzszych oczekiwaniach finansowych moze byc niebezpeicznym precedensem i stworzyc bardzo nie fair atmosfere w klubie ;-(
~zdegustowany 31-05-2010 12:57
kibic sam jesteś słaby od Agi wara :)
~T. do Sic 31-05-2010 14:54
A skąd wiesz ile KPR zaproponował swoim zawodniczka, a ile tym które mają przyjść? Kibic ma racje, klub to nie przechowywalnia. Te dziewczyny które nie mieszcza się, już dawno miały szanse pokazania się w Naszym mieście i z pełną odpowiedzialnością powiem że NIC nie pokazały. Klub postępuje bardzo dobrze szukajac innego klubu w którym te zawodniczki mogły by grać. Po co w Ekstraklasie 30 zawodniczek? To było do przewidzenia że część musi odpaść, wiec nie siał bym tu fermentu tylko powiedział że bardzo dobre posunięcie! Co do transferów, niech przynajmniej Ciepłowska przyjdzie a będzie już bardzo dobrze!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

Nie ma rady na wandali?

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Śmierć na żwirowni

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
684
Tak
20%
Nie
75%
Nie wiem
5%