Pewny awans Victorii

Wiadomości: Podgórzyn
Środa, 21 sierpnia 2019, 22:49
Aktualizacja: Piątek, 23 sierpnia 2019, 12:52
W pierwszej rundzie okręgowego Pucharu Polski Mitex Podgórzyn zmierzył się z jeleniogórską Victorią. Zgodnie z przewidywaniami pewnie zwyciężył faworyt ze stolicy Karkonoszy. Niecodziennym wydarzeniem były niespełna dwie minuty na boisku Witolda Baranowskiego, który chwile po wejściu na plac gry pomylił we własnym polu karnym piłkę nożną z siatkówką i natychmiast ujrzał czerwoną kartkę.

Od początku pucharowego spotkania przewagę zaznaczyli goście, jednak to Mitex pierwszy trafił do siatki. W 22. minucie przez chwilę cieszył się Bogulski, ale bramka nie została uznana, bowiem był na spalonym. Ostrzeżenie poważnie potraktowali goście. W 23. minucie na boisku pojawił się Witold Baranowski, który zmienił kontuzjowanego kolegę z drużyny, jednak niespełna dwie minuty później nieodpowiedzialnym zachowaniem we własnym polu karnym ustawił dalszy przebieg meczu. W zamieszaniu w piątce gospodarzy dwukrotnie piłkę odbił bramkarz Mitexu, nie pozwalając rywalom na zdobycie bramki, jednak Baranowski postanowił zagrać w siatkówkę i wybił futbolówkę ręką - wszystko pod czujnym okiem sędziego, który wskazał na wapno i pokazał zawodnikowi z Podgórzyna czerwoną kartkę. Z 11 metrów wynik otworzył Okowiński. W 36. minucie było już 0:2 - na listę strzelców wpisał się Woś. Po zmianie stron padały kolejne bramki - w 58. minucie trafił Paradowski, w 60. minucie z karnego Sebastian Kocot, a wynik na 0:5 w 80. minucie ustalił Paradowski.

Tym samym Victoria wywalczyła awans do II rundy Pucharu Polski na szczeblu podokręgu jeleniogórskiego.

Mitex Podgórzyn - Victoria Jelenia Góra 0:5 (0:2)

Mitex: Krawczyk - Staniecki, Jankiewicz, Parzych, P. Gruszecki, Jałocha, Klecha, S. Lewandowski, Bogulski, M. Gruszecki, Kogut. Rezerwowi: Baranowski, Gromyko, R. Lewandowski, Nowicki, Szabat.
Victoria: Szewczyk - Okowiński, Sala, S. Kocot, Becker, R. Paradowski, Maryszczak, Rząca, Tusiński, Woś, Jasiński. Rezerwowi: Płaczek, Babul, Śnieżek, Buławski, Sługocki, Gędzius, Duzinkiewicz.