Czytających: 9741

II liga koszykarek: Pewne zwycięstwo Wichosia nad Ekonomem

Piątek, 26 lutego 2016, 20:38
Aktualizacja: Sobota, 27 lutego 2016, 2:58
Koszykarki II–ligowego KS Wichoś Jelenia Góra pokonały w 9. kolejce spotkań silny zespół UKS Ekonom Legnica 65:47. Późna pora meczu (godz.20.00 na prośbę gości) nie sprzyjała na początku obu zespołom, które raziły nieskutecznością.

Pierwsze jednak obudziły się jeleniogórzanki obejmując prowadzenie 22:12 w 14. minucie gry. Od tego momentu nasze koszykarki
kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku prowadząc w 28. minucie 44:27. W drużynie KS Wichoś na szczególne wyróżnienie zasłużyła Marta Klementowska, która zdobyła najwięcej punktów (13) i dobrze rozgrywała piłkę. Swoją przydatność do zespołu potwierdziła młodziutka 16-letnia Ola Lorenz.

Już w najbliższą niedzielę (28 lutego) o godz. 14.00 KS Wichoś Jelenia Góra podejmować będzie w II lidze kobiet drużynę BEMO Motors AZS Poznań. Zapowiada się ciekawy mecz, a nie wykluczone, że w drużynie przyjezdnej wystąpi Karolina Stefańczyk znana z występów w Jeleniej Górze.

Trener Eugeniusz Sroka (KS Wichoś):- Zespół zagrał poprawne spotkanie i to wystarczyło do odniesienia zwycięstwa. Gramy poprawnie taktycznie, ale wciąż musimy pracować nad techniką i motoryką. Trzeba to jednak robić rozważnie, bowiem w większości drużyna składa się z juniorek. Do zakończenia rozgrywek zostało nam 7 spotkań, z czego aż 5 w Jeleniej Górze. Liczę na dalsze zwycięstwa i awans w tabeli. Każdy mecz to nowe doświadczenia dla młodej drużyny, która pracuje bez zarzutu, o czym świadczy niemal 100-procentowa obecność zawodniczek na treningach.

KS Wichoś- UKS Ekonom Legnica 65:47 (11:10, 20:13, 18:14, 16:10)

Punkty: Klementowska 13, Dźwilewska 12, Lorenz 10, Paradowska 10, Kopiec 8, Lewkowicz 8, Aleksandrowicz 4, Łozowiecka, Sławińska, Kowalczyk